اجرای طرح کاربینی نقش برجسته‌ای در توسعه آموزش‌های مهارتی نوین دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، «رضا باجولوند »روز پنجشنبه در آیین انعقاد تفاهمنامه مرکز آموزش فنی و حرفه ای با چند واحد تولیدی استان مرکزی در اراک، افزود: هدف از اجرای طرح کاربینی آشنایی بیشتر مربیان با صنعت است تا بتوانند به آسانی نیازسنجی را انجام دهند و به عنوان سفیر مهارت آموزش فنی و حرفه‌ای در صنایع پیوند آموزشی را بین صنایع و مراکز آموزشی خود توسعه دهند.

وی ناکید کرد: حضور مربی در صنعت به طور قطع، آورده‌ای برای صنعت و حوزه آموزش دارد و طرح کاربینی مشابه سایر کشورها در توسعه‌ آموزش‌های مهارتی نوین می‌تواند به عنوان راهکار مفید مورد نظر قرار گیرد.

رئیس مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی و حرفه‌ای کشور بیان کرد: در ماه‌های آتی، مربیان مهارتی برای شرکت در دوره‌های کاربینی و یا تجربه‌اندوزی در استان مرکزی حضور پیدا می‌کنند و این اداره کل به عنوان نماینده مرکز تربیت مربی استان می‌تواند در ادامه مسیر برنامه‌های کارآموزی را پیاده‌سازی کند و با توجه به زیرساخت‌ها حتی می‌توان شبکه تخصصی مربیان را در استان ترسیم کرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی نیز در این آیین بیان داشت: توانمند سازی مربیان آموزش فنی و حرفه ای و به تبع آن کیفی سازی آموزش‌های مهارتی و به روز رسانی سرفصل‌ها و آشنایی بیشتر استادکاران با تحولات بازار و صنایع را از جمله اهداف این تفاهمنامه است.

«حمیدرضا رستمی» گفت : با مشارکت مدیران صنایع استان و با توجه به ظرفیت‌های فناورانه و دانش بنیان موجود در دیار آفتاب ،استان مرکزی به عنوان قطب کاربینی مشاغل مربیان مهارتی کشور مطرح است.

وی افزود: با توجه به رویکرد دولت مردمی و انقلابی بر تسریع رشد و شکوفایی اقتصادی از طریق فعال سازی ظرفیت‌های شرکت‌های صنعتی و استقرار صنایع مادر تخصصی و پیشرو در استان مرکزی این اداره کل تلاش کرده است تا با اجرای مدلهای مختلف آموزشی ارتباط خود با صنایع را تقویت و در راستای رفع نیازهای مهارتی این بخش گام بردارد.

در پایان این آیین، تفاهمنامه‌های جداگانه‌ای با شرکت‌های لجور تولید کننده جرثقیل و بالابرهای صنعتی ، ماشین سازی اراک تولید کننده تجهیزات سنگین صنعتی در ایران و خاورمیانه و هسکو بزرگترین مرکز تعمیر و نگهداری ماشین آلات راهسازی ، معدنی و کشاورزی در کشور به عنوان واحدهای پذیرنده طرح منعقد شد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.