ارتقای مهارت و کارآفرینی در اولویت برنامه‌های آموزش و پرورش قرار دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی کاظمی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه هشتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی در سالن همایش نگین اصفهان افزود: برگزاری این جشنواره در راستای پرداختن به رویکرد مهارتی در مدارس و استعدادیابی دانش‌آموزان و شناسایی افراد خلاق در این زمینه است.

وی اظهار داشت: بر این اساس یکی از مأموریت‌های آموزش و پرورش تربیت نیروی انسانی مولد است که برای تحقق این هدف تامین و تجهیز نیازهای علمی و پژوهشی دانش‌آموزان پژوهشگر در دستور کار این معاونت قرار دارد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: اگر بدنبال داشتن ایرانی مقتدر و قوی هستیم باید به عرصه علم و پژوهش بهای بیشتری داده و از فرصت‌های موجود بیشترین بهره برده شود.

وی با بیان اینکه اکنون در گام دوم انقلاب هستیم و مهم‌ترین عامل آن تربیت نیروی انسانی خلاق و توانمند است، گفت: تربیت نیروی‌های موفق و خلاق در عرصه علمی کشور در کنار سایر ساحت‌های مدنظر سند تحول بنیادین با محوریت ساحت اعتقادی و عبادی، زمینه‌ساز رشد کشور خواهد شد.

کاظمی خاطرنشان کرد: در این زمینه معاونت آموزش متوسطه با فراهم کردن فرصت مناسبی همانند جشنواره نوجوان خوارزمی به شناسایی استعدادهای برتر علمی و پژوهشی در سراسر کشور می‌پردازد و بدنبال تبدیل آموخته‌های دانش‌آموزان به محصول جدید یا خلق ایده‌ است.

وی تصریح کرد: بنا به تاکیدات و منویات رهبر معظم انقلاب، باید از ظرفیت دانش‌آموزان برای عبور از مرزهای جهانی و ایجاد تمدن نوین اسلامی بیش از پیش بهره گرفته شود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: با تشکیل جوامع یادگیری با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان اهتمام ویژه‌ای برای حمایت از خلاقیت و نوآوری دانش‌آموزان صورت خواهد گرفت.

هشتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی از ۱۴ شهریور با حضور بالغ بر ۵۲۳ دانش آموز دختر و پسر برگزیده در مرحله کشوری در اردوگاه شهید بهشتی واقع در باغ ابریشم و باغ علمی و فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان آغاز شد.

این جشنواره در ۹ رشته شامل زبان و ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، فعالیت‌ها و مسابقات آزمایشگاهی، بازارچه‌های کسب‌وکار دانش‌آموزی، ریاضیات، دست سازه، پژوهش، برنامه‌نویسی و مناظره علمی و با هدف کشف و پرورش استعدادهای نهفته دانش‌آموزان در سنین نوجوانی برپا شد و امروز با تقدیر از شرکت کنندگان پایان یافت.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.