استاندار خراسان رضوی بر اثربخشی نظارت‌ها در اصلاح امور تاکید کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، یعقوبعلی نظری روز پنجشنبه در دیدار مدیرکل و مسوولان سازمان بازرسی خراسان رضوی، افزود: نباید موضوع مهم انجام نظارت باعث کندی کار شود بلکه باید شرایط به گونه ای برنامه ریزی شود تا در عین پیشگیری از تخلف، انجام کارها، همراه با سلامت باشد که این مسیر اکنون در حال اصلاح است.

وی ادامه داد: برخی موضوعات تنش زا است و باید، حل آنها با درایت و در لحظه صورت پذیرد به عنوان مثال موضوع اعزام زائران برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی باعث افزایش درخواست و کمبود وسیله نقلیه در پایانه مسافری شد و بر همین اساس و در کمتر از ۴۸ ساعت دو مرحله بازدید میدانی صورت گرفت و فرماندار مشهد به عنوان نماینده ویژه استاندار برای حل این مشکل در محل پایانه مسافربری مشهد، استقرار یافت.

نظری با اشاره به برنامه های مختلف در دست اقدام در سطح استان خراسان رضوی بیان کرد: برای انجام برخی از کارها و رسیدن استان به سطح مطلوب در کشور، نیاز به ایجاد برخی زیرساخت ها بود و آغاز عملیات اجرایی این طرح ها در دست اقدام قرار گرفت که تعدای از آنها کار خود را شروع کرده اند و به عبارتی کارها بر اساس موضوع و اهمیت آن رتبه بندی شده و در قرارگاه های مختلف نحوه اجرا، تامین مالی و زمان بهره برداری آن مشخص است و سازمان بازرسی، به عنوان نهاد نظارتی، می تواند مطالبه گر نحوه صحیح اجرای برنامه ها باشد.

او گفت: برخی از طرح ها همچون راه اندازی قطار سریع السیر مشهد- تهران و یا ایجاد شهرک فرودگاهی مشهد نه تنها سطح سرانه استان را افزایش می دهد بلکه با اقدامی جهشی، تاثیر شگرفی در حل مشکلات کشور نیز خواهد داشت.

استاندار خراسان رضوی افزود: برنامه های مصوب شده از سوی هیات دولت در سفر استانی توسط استانداری پیگیری می شود تا دستگاه های متولی بتوانند کارها را به سرانجام برسانند که سازمان بازرسی نیز می تواند در این زمینه یاری دهنده باشد.

وی اظهار کرد: نتیجه این خدمات منجر به حل مسائل خواهد شد و می تواند سرمایه اجتماعی را، که اکنون آسیب دیده است، افزایش دهد و یکی از این اقدامات طرح بزرگ نهضت ملی مسکن است که منجر به بهبود معیشت مردم خواهد شد.

مدیرکل سازمان بازرسی خراسان رضوی، نیز در این دیدار با تشریح فعالیت های دستگاه متبوع خود، گفت: تاکنون عملکرد بیش از ۳۰ دستگاه عمده استان از نظر ماموریت و یا به صورت موردی، مورد ارزیابی این سازمان قرار گرفته است و نکته حائز اهمیت، پیگیری و پشتکار آنها برای حل مسائل بوده است.

حجت الاسلام موسی فتوحی افزود: شاهد افزایش سطح سلامت مدیران با توجه به اختیاراتی که دارند، هستیم و این مهم می تواند در رفع چالش های موجود تاثیر بسیار بگذارد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر موضوع حمایت از تولید و کاهش موانع به عنوان یکی از اصول این سازمان در دست اقدام است و سعی شده است تا برخی مشکلات صنایع مختلف، با برگزاری جلسه با مدیران دستگاه ها و نهادها رفع شود و ما تمام تلاش خود را به عنوان دستگاه ناظر انجام خواهیم داد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.