استکی: به نام‌ها توجهی ندارم؛ درهای تیم ملی بوکس روی شه‌بخش باز است

علیرضا استکی در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص برگزاری اردوی مشترک با تیم ملی هند که از قدرت‌های بوکس آسیا محسوب می‌شود، اظهار داشت: این اردو و دیدار تدارکاتی، اتفاق خوبی برای ما بود. نمی‌خواهیم متکی به اسامی باشیم و باید تمامی نفراتی که در اختیار داریم را در اردوی مشترک و مسابقات تدارکاتی امتحان کنیم.

وی با بیان اینکه نفرات جوان ما خیلی باانگیزه از سایرین مبارزه می‌کنند، گفت: هر فردی آماده‌تر باشد را انتخاب می کنم و به نام نفرات نگاه نمی کنم.

استکی افزود: اردوهای مشترک برای ما ایرانی‌ها خیلی مهم است چراکه نفرات ما مکمل و دارو استفاده نمی کنند. تیم هند با خود یک پزشک به تهران آورده بود تا بوکسورها را برای نحوه استفاده از مکمل کمک کند. اما بچه‌های ما برای حضور در مسابقات وزن کم می‌کنند و همین اردوهای مشترک موجب می‌شود تا آنان را از نظر فنی و روحی بالا ببریم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که تمجیدش از نفرات جوان، تلنگری به نفرات باتجربه تیم است؟ توضیح داد: من واقعیت را می‌گویم و وقتی جوانان باانگیزه هستند نمی‌توانم به آن اشاره نکنم. همه باید در تمرین و مسابقات تدارکاتی خودشان را نشان بدهند و هر طریقی دنیال نتیجه نیستم. هدفم ساخت تیمی برای آینده است.

وی با بیان اینکه مسابقات قهرمانی آسیا از هشتم آبان‌ماه در اردن آغاز می‌شود، اظهار داشت: از اول مهر دوباره اردو را آغاز می کنیم. در برخی اوزان نفرات اصلی مشخص هستند و شاید برای آنان با نفرات دوم اوزان یک مسابقه بگذاریم. اما در سایر اوزان، نفرات انتخابی برگزار می‌کنند.

استکی در مورد شرایط دانیال شه‌بخش که راهی مسابقات حرفه‌ای شده است، گفت: او بیست و ششم اولین مبارزه خود را در بوکس حرفه‌ای انجام می‌دهد و امیدوارم به حدی خوب باشد که قرارداد سفت و محکمی بسته و بتواند درآمد خوبی داشته باشد. اکنون بهتر است دانیال در بوکس حرفه‌ای باشد تا آینده خود را بسازد. او مدال جهانی و آسیایی دارد و باید از آن استفاده کند.

سرمربی تیم ملی گفت: شرایط تمرین بوکس حرفه‌ای و آماتور متفاوت است. شاید شه‌بخش را برای قهرمانی آسیا نداشته باشیم اما هر وقت برگردد، درهای تیم ملی روی او باز است.

وی در پایان عنوان کرد: از همکارانم در کادرفنی تیم ملی ممنون هستم و امیدوارم باهم به نتایج خوبی در مسابقات مختلف دست یابیم.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.