برگزاری محفل شب شعر برای پیشوازی از «اربعین حسینی» در پاکستان

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، در این محفل ادبی که با حضور چهره‌های ادبی و شعرای پاکستانی و دوستداران اهل بیت (ع) برگزار شد، برخی از شاعران صاحب نام سروده‌های خود را در رثای شهادت سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش و با موضوع تشریح فرهنگ حسینی و رویداد جهانی اربعین حسینی به زبان فارسی و اردو خواندند.

این محفل ادبی که برای پیشوازی از اربعین شهادت حضرت امام حسین علیه السلام در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی برگزار شد، در محیطی معنوی و ادبی با استقبال دوستداران اهل بیت علیهم السلام و ادب دوستان همراه بود.

رئیس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در راولپندی نیز در سخنان خود در آیین آغاز این محفل ادبی، مکتب امام حسین علیه السلام را مکتب حریت و آزادگی دانست و گفت: حادثه عاشورا، یک مکتب بوده و پرچمدار مبارزه با ظلم و حق علیه باطل است.

«فرامرز رحمان زاد» با ابراز تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی به همه مسلمانان و عاشقان اهل بیت (ع) ویژه در پاکستان، افزود: بابت تلفات جانی و مالی فراوانی که به دلیل وقوع سیل ویران گر در مناطق مختلف پاکستان رخ داده با ملت و دولت پاکستان اظهار همدردی می‌کنیم و امیدوارم که مردم پاکستان به یاری خدا این مصیبت بزرگ را با موفقیت پشت سر بگذارند.

«افتخار عارف» شاعر برجسته پاکستان و رئیس سابق اکادمی ادبیات، «ثاقب اکبر» رئیس پژوهشکده البصیره و برخی دیگر از ادیبان پاکستانی اشعار خود را در وصف حضرت سیدالشهدا (ع) و کرامت اهل بیت عصمت و طهارت سرودند.

برخی از این شخصیت‌ها نیز طی سخنانی تاکید کردند: مکتب امام حسین (ع) مکتب حق جویی و حق گویی است و بسیاری از قیام‌های آزادی خواهان جهان در تاریخ از نهضت امام حسین علیه السلام نشات گرفت.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.