رییس بنیاد شهید: ترویج مکتب شهادت برای نسل آینده ضروری است

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبهدریادواره شهدای روستای خرق شهرستان فاروج خراسان شمالی اظهار داشت: بزرگداشت یادواره شهدا به منظور مرور خاطرات گذشته نیست بلکه برای تربیت نسل های آینده است.

وی تصریح کرد: امروزه دشمن سعی دارد تا با جنگ نرم به اسلام ضربه وارد کند باید در این زمینه آگاه باشیم.

معاون رییس جمهور افزود: مردم باید در تمامی عرصه ها هوشیار باشند و با همان روحیه هشت سال دفاع مقدس با مهارت و توانایی که دارند با ابزار یزیدیان زمانه مقابله کنند.

قاضی زاده هاشمی عنوان کرد: اهل بیت(ع) کلمه "توحید" را به ما آموختند و نباید بنده غیر از خدا باشیم و همچنان که شهدای عزیزمان این موضوع را به خوبی درک کردند و از بندگی خود نیز آزاد و بنده خداوند یگانه بودند.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه اقتدار ایران به واسطه جایگاه مردم و خون شهدا است گفت: شهدا با از خودگذشتگی به افتخار بزرگی نائل شدند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: مردم همیشه در صحنه هستند چرا که پس از گذشت چندین سال هنوز هم در مراسم تشیع پیکر شهدای تازه تفحص شده حضور دارند و این نشان از ارادت به مقام شامخ شهدا و پاسداری از انقلاب و نظام است.

عطر افشانی گلزار شهدا، برگزاری شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت،دیدار با ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا، حضور در یادواره شهدای روستای خرق شهرستان فاروج از مهمترین برنامه‌های سفر ۲ روزه معاون رییس ‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به خراسان شمالی است.

خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، همچنین بیش از ۳۵ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس در عملیات ها حضور داشته اند.

تعداد کل ایثارگران این استان ۱۰ هزار ۲۷۷ نفر، تعداد کل آزادگان ۳۹۷ نفر و جانبازان هفت هزار و ۲۳۲ نفر است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و در شمال شرق کشور واقع است.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.