ساماندهی وانت بارها و مشاغل مزاحم در قزوین

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری قزوین، عباس کاظمی روز پنجشنبه با اعلام این خبر افزود:یکی از مطالبات شهروندان در مراجعه به فرمانداری موضوع ساماندهی دست فروشان و فعالیت وانت بارها بود که در کنار آن شاهد برخی آسیب های اجتماعی نیز بودیم لذا این طرح در اولویت و دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: طرح ساماندهی مشاغل مزاحم و دست فروشان در معابر شهری در مناطق چهارگانه عملیاتی شد و برای ساماندهی ۸۰۰ وانت بار اقدام کردیم.

فرماندار شهرستان قزوین یادآورشد: این مشاغل در مناطق مختلف شهر قزوین مشکلات ترافیکی و ازدحام جمعیت ایجاد کرده و چهره شهر را نیز نازیبا کرده بود و متاسفانه در برخی مواقع نیز به پاتوق شبانه تبدیل شده و بستر بزه و تخلف های دیگر شده بود که برچیده شدن آن یک ضرورت بود.

کاظمی گفت: با پای کار آمدن نیروی انتظامی و مجموعه شهرداریها، دستگاههای مرتبط و دادستانی خوشبختانه این مطالبه مردم با همه مشکلات و درگیری هایی که به همراه داشت به سرانجام رسید و اجرایی شد.

فرماندار قزوین یادآورشد: قبل از اجرای طرح اطلاع رسانی مناسب و هشدار و تذکر متعددی به صاحبان این مشاغل داده شد تا همراهی لازم را داشته باشند و در کنار آن مکان هایی در مناطق چهارگانه نیز شناسایی شد تا این مشاغل به این محلات جدید منتقل شوند.

کاظمی بیان کرد: متاسفانه غالب این افراد به هشدارها و تذکر مسئولان توجهی نکردند ولی ما با قاطعیت کار را آغاز کردیم و توانستیم در مدت یک هفته آن را به سرانجام برسانیم.

وی اظهار داشت: به مدت یک هفته وضعیت خوبی داشتیم اما بتدریج برخی افراد که تصور می کردند این طرح موقتی است دوباره به مکان های سابق بازگشتند که با برخورد قانونی نیروهای ما مواجه شدند و کار به نتیجه رسید.

این مسئول اظهارداشت: این طرح به صورت مستمر ادامه خواهد یافت و شهرداری ها بر اساس ماده ۵۵ بند ۲ تبصره یک الزام قانونی دارند تا برای رفع سد معبر و سا ماندهی فعالیت های مشاغل مزاحم اقدام کنند.

فرماندار قزوین یادآورشد: عزم جدی داریم با همکاری شهرداری ها، نیروی انتظامی، دادستانی این وضعیت را ساماندهی کنیم و در این راستا محل هایی در مناطق چهارگانه شناسایی و تعیین شده که هم شرایط دسترسی مناسب و هم بار ترافیکی کمتری دارند که این فعالیتها به این مکانها منتقل خواهد شد.

کاظمی با اشاره به مشکلات اجرای طرح نیز اظهار داشت: از آنجا که برخی سودجویان با هدایت این افراد به درآمدهای بادآورده رسیده و زمین های مربوط به شهرداری را پنهانی به دیگران اجاره می دادند مقاومت می کردند و در برخی موارد نیز اجرای طرح با درگیری همراه شد اما با متخلفان برخورد کردیم.

وی افزود: در اجرای طرح سراغ دانه درشت ها و کسانی رفتیم که سابقه شرارت هم داشتند که در این راستا سه نفر از افراد سابقه دار که مبادرت به کارهای خلاف نیز می کردند شناسایی و با آنها برخورد قانونی صورت گرفت.

فرماندار قزوین خاطرنشان کرد: برای تامین آرامش شهروندان از همه اختیارات قانونی استفاده می کنیم تا با ساماندهی فعالیتهای مشاغل مزاحم چهره زیباتری از شهر ر ا رقم بزنیم و رضایت مردم جلب شود.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.