فرماندار گیلانغرب: تاکنون ۱۸۰ موکب از مرز سومار عازم عراق شده است

«وحید محمدی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین به همراه مواکب اعزم شده تاکنون ۵۶۷ نفر از عوامل خدمات رسانی به زائران از این مرز وارد کشور عراق شده اند.

وی اظهار داشت: تمام امکانات لازم در جهت تسهیل در امر انتقال مواکب به کشور عراق در مرز سومار فراهم شده و مشکلی در رابطه با عزیمت مواکب خدمات رسانی به زائران اربعین از این مرز نداریم.

فرماندار گیلانغرب در ادامه گفت: پیش بینی می شود در روزهای آینده موکب های بیشتری برای خدمات رسانی به زائران اربعین از مرز سومار به عراق انتقال یابند.

وی افزود: مرز سومار به عنوان مرز اختصاصی جهت تردد ۲هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ موکب خدمات رسانی زائران اربعین برای حضور در کشور عراق اختصاص یافته که ساعات مجاز خروج موکب ها روزانه از ۸ صبح تا ۸ غروب است و در ساعات شب هیچ موکبی از مرز سومار تردد نمی کند.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب همکاری طرف عراقی در شهر مندلی برای پذیرش موکب ها را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: هیچ گونه مشکلی در راستای تردد موکب ها در آن سوی مرز سومار نداریم.

محمدی اضافه کرد: به منظور تسهیل در امر خروج مواکب از مرز، درب خروجی مجزا پیش بینی و ایجاد شده و تمام مواکب تا مرکز عراق توسط عوامل امنیتی همراهی می شوند و بحمدلله مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی همچنین از بازدید سردار «تقی مهری» رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی فراجا از مرز سومار جهت رصد وضعیت مرز و قدردانی از زحمات سربازان این گذرگاه خبر داد.

به گزارش ایرنا، قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت دارای ۲ بخش مرکزی و سومار و بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که دارای ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان است.

بخش سومار در فاصله ۹۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است و با عراق ۸۶ کیلومتر مرز دارد که این بخش دارای ۲ شهر سومار و نفت شهر و ۱۳ روستا است.

بازارچه سومار در فاصله پنج کیلومتری شهر قرار دارد و فاصله این شهر با گیلانغرب ۶۷ کیلومتر است که در آن سوی مرز و در عراق، نزدیک ترین شهر به سومار، شهر مندلی از توابع فرمانداری بلدروز است.

مرز خسروی با قصرشیرین ۱۵ کیلومتری دارد و یکی از مرزهای چهارگانه برای تردد زوار است که از فردا ۱۶ محرم و ۲۳ مرداد ماه این مرز برای تردد زائران عتبات عالیات بازگشایی می شود.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.