نماینده مجلس : جمعیت طالقان بیش از آمار ثبت شده است 

به گزارش ایرنا، علی حدادی روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت سالگرد رحلت آیت الله طالقانی که با حضور معاون پارلمانی رییس جمهور در شهرستان طالقان برگزار شد، افزود: بنابراین این تناقض سبب شده در ارایه خدمات و امکانات به شهرستان طالقان کوتاهی هایی صورت گیرد.
وی ادامه داد: جمعیت طالقان در سرشماری آمار سال ۹۵ حدود ۱۲ هزار نفر دیده شده در صورتی که از فروردین تا اواخر آذر ماه به دلیل منابع طبیعی گردشگری در این شهرستان شاهد حضور جمعیت ۶۰ هزار نفری هستیم در حالی که هیچ زیر ساختی برای طالقان نداریم.
حدادی با اشاره به تلاش های انجام شده برای افزایش ۶۷ درصدی بودجه طالقان گفت: نگاه ویژه باید به بخش گردشگری طالقان داشت و متاسفانه در این زمینه کاری نشده چراکه گردشگری نگاه باید با توجه به زیر ساختها و حفظ فرهنگ این شهرستان باشد.
این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: گردشگری باید رونق اقتصادی داشته باشد و با تلاش های انجام شده و همراهی که از سوی دولت سیزدهم شاهد هستیم ایجاد شهرک صنعتی برای طالقان در حال پیگیری است.
وی اضافه کرد: دولت مردمی آیت الله رییسی اقدامات موثری در طالقان داشته و در بحث راه های روستایی کار شده ولی در گاز رسانی کندی کار را داریم.
حدادی گفت: برای آب شرب روستایی طالقان اعتبار ملی گرفتیم بطوریکه ۱۵ روستا در دستور کار قرار گرفت مشکل آب در این شهرستان جدی است بطوریکه روستاهایی را داریم که ۵۰۰ متر با سد فاصله دارند ولی با مشکل اب شرب مواجه هستند.
نماینده مردم طالقان، نظرآباد، ساوجبلاغ و چهار باغ در مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه خوبی پیرو اقدامات موثر داشتیم و امروز حق ابه از فروش آب سد طالقان گرفته شده بطوریکه پنج درصد منابع فروش اب کشاورزی و شرب برای کارهای عمرانی هزینه خواهد شد.

نماینده مردم طالقان، نظرآباد ، ساوجبلاغ و چهار باغ در مجلس شورای اسلامی افزود: گفتمان انقلاب اسلامی ولایت مداری است و آیت الله طالقانی شخصیت بزرگی در مبارزه با استکبار جهانی محسوب می شود.
وی تاکید کرد: از رییس جمهوری که کنار و به فکر مردم است انتظار نگاه ویژه به مردم طالقان داریم چراکه وزارت راه باید در طرح های خود در این شهرستان بازنگری کند.
وی افزود: حوضه آبریز طالقان محدودیت هایی را برای مردم ایجاد کرده چراکه در کنار این ابریز حریم و بستر رودخانه است که با وزیر نیرو صحبت شده و پیگیری معاون پارلمانی را می طلبد .
حدادی گفت:از شمال و جنوب طالقان رودخانه است بنابراین مردم زندگی مردم کنار رودخانه بود و باید تعریف دقیقی از حریم و بستر رودخانه داشت چراکه مشکلاتی برای مردم طالقان در ساخت و سازها ایجاد کرده است.
وی در ادامه به اهمیت رزمایش اربعین حسینی (ع) پرداخت و افزود: دشمنان و استکبار تمام تلاش خود را بکار گرفتند تا این رزمایش را بر هم بزنند.
وی یادآورشد: دیدیم که با تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب نقشه های شوم دشمنان نقش برآب شده و رزمایش اربعین بستر ایجاد تمدن نوین اسلامی و زمینه ساز حکومت جهانی مهدی موعود( عج) است.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.