نماینده ولی فقیه درمازندران : تشویق به استفاده از چادر بین دانش آموزان را جدی بگیریم

به گزارش خبرنگار ایرنا ، آیت الله محمدباقر محمدی لایینی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی مازندران افزود : شورای فرهنگ عمومی یکی از از نهاد های پاسداشت توسعه ، ترویج و دفاع از فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی با بیان این که حجاب اسلامی دانش آموزان در مدارس باید مورد توجه جدی قرار بگیرد ، اظهار داشت : همه نیروهای انسانی باید به سنگر معلمی بها بدهند ، معلمان بر اساس تعهد برای آنان انجام کار تعریف می شود ، این که تقاضای جا به جایی را از یک منطقه مورد تعهد به محل سکونت اصلی دارند یک کار شخصی محسوب می شود.

امام جمعه ساری تصریح کرد : با توجه به مشکلاتی که آموزش و پرورش مازندران در ساماندهی نیروی انسانی در غرب استان دارد ، معلمان عزیز و گرامی توجه داشته باشند که آنان باید حقوق مردم را نیز مد نظر داشته باشند.
آیت الله لائینی گفت : به نظر می رسد بعضی از مدیران و معلمان ارزش گذاری لازم را نسبت به تعهدات خود ندارند.

وی در بخش دیگری به سگ گردانی در مازندران به عنوان یک معضل اجتماعی و ضد فرهنگی اشاره کرد و گفت : سگ یک حیوان باوفا است ولی هر حیوانی در جای خودش و برای کار خودش استفاده شود.

محمدی لایینی اظهار داشت : سگ یک حیوان نجس‌العین است و بدنش و آب دهانش نجس است. کسی که سگ را وارد منزلش کند معلوم می‌شود اهل نماز، عبادت و روزه نیست ، به این دلیل که سگ همه مکان‌ها را نجس می‌کند.

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد : باید با فرهنگ سگ‌گردانی و سگ در خانه نشینی بشدت مقابله کرد ، البته در این زمینه نیاز به قانون است.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.