۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار فرهنگی به چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامعلی حیدری روز پنجشنبه در نشست شورای اداری این استان که با حضور مدیر حوزه علمیه کشور برگزار شد، اظهار داشت: رویکرد دولت محرومیت‌زدایی و در میان مردم بودن است و در همین راستا در سفر استانی رییس‌جمهور به استان در اواخر خردادماه، اعتبار قابل توجهی برای استان در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: در همین راستا ۵۰۰ میلیارد تومان برای جاده‌های مناطق محروم و ۳۰۰ میلیارد تومان برای آبرسانی به روستای محروم برای استان پیش‌بینی شده است که با تخصیص بخشی از اعتبار سفر ، اقدامات لازم در حال اجراست.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۱۰۰ روستا در استان با تانکر آبرسانی می‌شود، تصریح کرد: طی تفاهم‌نامه‌ای با قرارگاه امام حسن(ع) مقرر شده است تا برای تمامی این روستاها آب لوله کشی سالم و بهداشتی ایجاد شود که تاکنون عملیات اجرایی در ۴۳ روستا در خانمیرزا آغاز شده و تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت اجرایی دارد.

حیدری افزود: همچنین ایجاد آب پایدار در روستای دهناش بازفت آغاز شده و عملیات اجرایی آبرسانی به ۵۳ روستای سردشت نیز به زودی آغاز می‌شود.

وی با اشاره به احداث جاده دسترسی روستای لبد از مناطق دورافتاده و محروم استان که رییس جمهور نیز در سفر اخیر خود به این منطقه سفر کرده بود، اظهار داشت: چهار کیلومتر راه این روستا تا مهر افتتاح می‌شود و علاوه بر آن مدرسه ابتدایی روستا بازسازی و ۲ مدرسه دیگر احداث شده است و زنگ مهر در این مدارس با ارتباط تصویری با رییس‌جمهور نواخته می‌شود.

حیدری خاطرنشان کرد: تکمیل ۴۳ واحد مسکونی تا مهرماه از دیگر اقداماتی است که در روستای محروم لبد انجام شده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری از جهش ۱۰ برابری بودجه عمرانی استان در سال‌جاری نیر خبر داد و گفت: امید می رود بتوان تا جذب این اعتبار بخشی از محرومیت استان را برطرف کنیم.

حیدری با بیان اینکه انسجام و وحدت خوبی در استان با محوریت نماینده ولی فقیه در استان شکل گرفته است، افزود: تلاش شده تا به جای پرداختن به حواشی ،به مسایل اصلی توجه شود و در همین راستا نیز اقدامات قابل توجهی در طول یکسال گذشته در استان شکل گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری اگرچه از یک محرومیت تاریخی رنج می‌برد اما به برکت انقلاب اسلامی اقدامات بی‌بدیل و ارزشمندی در عرصه‌های مختلف شکل گرفته است و اولویت دولت سیزدهم هم رسیدگی به مناطق محروم است.

حیدری ادامه داد: طی یک سال اخیر سیل چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و زلزله یک هزار میلیارد تومان خسارت به استان وارد کرد و خشکسالی و قطعی آب چالش‌های برای استان شکل داد اما اقدامات دولت سیزدهم بارقه امید را برای جبران این خسارت‌ها شکل داده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه به نقش حوزه‌های علمیه و روحانیت در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در دفاع مقدس روحانیت نقش کلیدی در استقامت و پیروزی کشور داشت و این استان ۸۰ شهید طلبه و روحانی شهید تقدیم نظام اسلامی کرده است.

حیدری با بیان اینکه طلاب در جهادتبیین مورد نظر رهبر معظم انقلاب نقش بی‌بدیلی دارند، افزود: نقش طلاب و روحانیون در ترویج معارف دینی و اسلامی و عمق بخشی به ارزش‌های انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست و وظیفه داریم تا از این قشر حمایت کرده و اعتبار لازم را در اختیار آنها قرار دهیم که هرچند در حد بضاعت کمک هایی در استان انجام شده اما ناچیز است و باید تقویت شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت:از آنجا که استان رتبه دوم بیکاری کشور را دارد باید اشتغال ایجاد کرد تا از شکل گیری آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری نیز جلوگیری کرد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله رئیسی به‌همراه تعدادی از اعضای هیات دولت سیزدهم روز پنجشنبه ۱۹ خردادماه سال‌جاری در بیست و چهارمین سفر استانی خود به چهارمحال و بختیاری سفر کرد.

آیت‌الله رئیسی در بخشی از برنامه خود برای بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان کوهرنگ در روستای لبد، یکی از دورافتاده‌ترین و محروم‌ترین مناطق این شهرستان حضور یافت.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.