آیا اعتراض‌ها برای خرسی که نیست بلند می‌شود؟

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به ونیز، امروز جمعه ۹ سپتامبر در دهمین روز برگزاری قدیمی‌ترین رویداد بین‌المللی فیلم جهان، دو فیلم ایرانی هم در کنار دو فیلم خارجی یکی از فرانسه و دیگری محصول مشترک ایتالیا و بلژیک زیر ذره بین منتقدان قرار می گیرد.

خرس نیست ساخته جعفر پناهی برای نخستین بار در این دوره از جشنواره فیلم ونیز در سالا گرانده اکران شد. این فیلم روز شنبه هم در ساعت ۱۷ در سالن پالا بیه نال نمایش داده خواهد شد.

خرس نیست، دو داستان عاشقانه موازی را به تصویر می‌کشد که در آن عاشقان با موانعِ پنهان و اجتناب‌ناپذیر، نیروی خرافات و مکانیکِ قدرت مبارزه می‌کنند. پناهی همزمان نقش خودش را بازی می‌کند. او در یکی از روستاهای ایران در مرز ترکیه است و سعی دارد تیمش را برای فیلم‌برداری در سمت ترکیه راهنمایی کند و…

فرش قرمز ونیز برای «شب، داخلی، دیوار» برگزار شد

همچنین شاهد اکران فیلم سینمایی شب، داخلی، دیوار در پالا بیه نال همراه با نشست خبری این اثر بودیم.

وحید جلیلوند اثر خود با نام خارجی پشت دیوار که نوید محمدزاده در آن نقش یک نابینا را ایفا می کند، را به این دوره جشنواره آورده است.

آیا اعتراض‌ها برای خرسی که نیست بلند می‌شود؟

در این فیلم، اقدامِ خودکشیِ یک فرد نابینا به نام علی توسط سرایدار خانه‌اش متوقف می‌شود؛ او بعداً به علی اطلاعاتی درباره زنی فراری به نام لیلا می‌دهد که از دست مقامات فرار کرده و احتمالاً در جایی در ساختمان او پنهان شده است و…

جلیلوند در نشست خبری شب، داخلی، دیوار گفت: ما در این فیلم دو مامور امنیتی داریم که یکی وظیفه اش و دیگری وجدانش را در دست گرفته است.

وی افزود: قهرمان من یک مامور امنیتی است و این فیلم درباره امید، عشق و انسانیت است.

آیا اعتراض‌ها برای خرسی که نیست بلند می‌شود؟

علی جلیلوند تهیه کننده فیلم هم در مورد سوال یکی از خبرنگاران گفت: خوب و بهتر است که ما سوالات سینمایی در این نشست ها بپرسیم.

از نوید محمدزاده بازیگر نقش اصلی این فیلم هم سوال شد که آیا شما ممنوع الکارید یا نه که او هم گفت: نه، چیزی به صورت رسمی به من ابلاغ نشده و مشغول بازی در سریال آکتور اثر نیما جاویدی هستم.

ماجراهای تمام نشدنی ونیز برای ایرانی ها

بعد از آسیب دیدگی چشم لیلا حاتمی داور این دوره جشنواره و شکستن انگشت پای وحید جلیلوند، سرقت تمامی مدارک سعید داخ بازیگر شب داخلی دیوار حاشیه ساز شد.

فردا در آخرین روز جشنواره بین المللی ونیز عموم آثار اکران شده فیلم های کوتاه هستند.

هفتادونهمین جشنواره فیلم ونیز که از ۳۱ اوت آغاز شده دهم سپتامبر به کار خود پایان می دهد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.