استاندار ایلام: زیرساخت های عراق متناسب با مرز مهران نیست

به گزارش خبرنگار ایرنا حسن بهرام نیا روز جمعه در گفت و گویی خبری اظهار داشت: از روز گذشته با صلاحدید وزیر کشور به عنوان رییس ستاد اربعین و سایر مسوولان به علت عدم تناسب ورود و خروج بین مرزها و چشمه های انسانی در نقطه صفر مرزی حد فاصل بین مرزهای مهران و زرباطیه تشکیل می شد.

وی افزود: به علت گرمای هوا و نیاز مکرر زائران به آب خنک و وسایل خنک کننده، کمبود امکانات در مرز زرباطیه و کندی در ورود زائران از این مرز به خاک عراق مدیریت جمعیت منتظر را با سختی مواجه کرده بود.

استاندار ایلام تاکید کرد: هرچند مشکلاتی وجود دارد اما با تمام توان به زائران خدمت رسانی شده است و دیشب وزیر کشور به مدت سه ساعت از ورودی پایانه مرزی تا ابتدای پل زائر به طول ۱۱ کیلومتر با زائران پیاده روی کرد و با آنها هم کلام و از مطالبات آنها آگاه شد.

بهرام نیا ادامه داد: با توجه به انبوه جمعیت در مرز مهران، دیشب زایران در شهرهای مختلف استان اسکان موقت شدند و برای مدیریت جمعیت در مهران، به این زائران اجازه حرکت داده نشد تا از فشار انسانی حاصله بر روی مرز کاسته شود.

وی یادآور شد: امروز صبح باتوجه به اینکه از تعداد جمعیت حاضر در مرز مهران به واسطه ورود به عراق کاسته شد، به زائران اجازه تردد و حرکت به سمت مهران داده شد.

وی ابراز امیدواری کرد: امروز خدمات در مرز مهران مطلوب تر و تردد زائران روان تر از دیروز و روزهای قبل باشد و از ورودی شهرهای استان تردد زائران مدیریت می شود.

به گزارش ایرنا، طی روزهای اخیر به خواست کشور عراق مرزهای زمینی منتهی به این کشور از جمله مرز مهران برای مدیریت تردد زائران به طور موقت بسته و سپس بازگشایی شده است.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.