امام‌جمعه یزد: پیاده‌روی اربعین عامل انسجام و خاری در چشم دشمنان اسلام است

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته یزد راهپیمایی اربعین را تداعی عینی انتظار ظهور حضرت مهدی ( عج) دانست و بر برگزار با شکوه آن تاکید کرد و افزود: برگزاری این اجتماع بزرگ الهی مربوط به یک کشور نیست و همه مسلمان در آن نقش موثر دارند.

وی ادامه داد: به برکت قیام حضرت امام حسین (ع) و اهداف و آرمان‌های الهی ایشان، راهپیمایی اربعین حسینی هر سال باشکوه‌تر و پرشورتر از سال های گذشته در کشور عراق برگزار می شود و دشمنان که چشم دیدن این عظمت و عزت مسلمین و ستمدیدگان عالم را در اربعین ندارند، خیلی تلاش کردند که جلو برگزاری آن را بگیرند.

ناصری تصریح کرد: دشمنان نه تنها با توطئه‌های خود موفق به جلوگیری از حضور گسترده مردم از نقاط مختلف دنیا در این گردهمایی بزرگ الهی نشدند بلکه هر سال شاهد افزایش مشارکت خیل عظیمی از زائران در این رویداد مهم هستند.

امام جمعه یزد با تبیین نقش امام و اهمیت ولایت فقیه در جامعه اسلامی بیان کرد: راه امام حسین (ع) راه خداست و دشمنان هیچگاه به اهداف خود علیه ارزش‌های دینی و معنوی و این مراسم عظیم نمی‌ رسند زیرا مردم همواره راه حق و حقیقت را می توانند در منویات مقام معظم رهبری بشناسند و به آن عمل کنند.

وی بیان کرد: تقویت ایمان در بین اقشار جامعه به خصوص جوانان و توجه به نظام تعلیم و تربیت دینی باید مدنظر مسئولان قرار گیرد تا نسلی انقلابی و جهادی تحویل جامعه شود.

امام جمعه یزد با تاکید بر دقت در تدبیر امور به خصوص در مسائل فرهنگی و آموزشی کشور یادآور شد: نظام تعلیم و تربیت و مدارس باید نسلی تربیت کند که بتوانند در آینده مفید به حال کشور باشند.

ناصری همچنین صبر و تاب آوری در مقابل توطئه‌های اقتصادی دشمنان را مورد تاکید قرارداد و تصریح کرد: باید روحیه جهادی و انقلابی برای شکست تحریم‌ها و تهدیدها در جامعه تقویت شود.

وی در خصوص بروز مشکلات اقتصادی در اروپا به دلیل جنگ روسیه با اکراین نیز گفت: با وجودی که حدود یکسال از این رخداد می‌گذرد شاهد عجز کشورهای اروپایی در وضعیت اقتصادی هستیم این در حالی است که ملت ایران ۴۳ سال در برابر تمامی توطئه‌ها، تهدیدها و تحریم‌ها را ایستادگی کرده است و باید این روحیه و رویه ادامه یابد.

ناصری گفت: هیچگاه روحیه جهادی و انقلابی نباید در جامعه اسلامی با توطئه‌های دشمنان تضعیف شود و باید مردم و مسئولان با وحدت کلمه برای برون‌رفت از مشکلات فعالیت کنند.

نمازجمعه در ۲۷ منطقه در استان یزد اقامه می‌شود.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.