امام جمعه الشتر: راهپیمایی اربعین فرصت شگفت‌انگیز برای الفت بین قلوب مومنین است

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام "مراد امیدی" در خطبه‌های این هفته نماز جمعه الشتر با اشاره به حضور میلیونی زائران امام حسین(ع) در راهپیمایی اربعین، اظهار داشت: این راهپیمایی باشکوه در زمانه‌ی ما اتفاق عظیمی است که در ماه صفر روی می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در احادیث و روایات آمده است که زیارت امام حسین(ع) در اربعین نشانه مومن بودن است، افزود: اگر این توفیق را نداریم که در روز اربعین بین نجف تا کربلا را حرکت کنیم در این روز در خانه ننشینیم و در راه سیدالشهداء و همگام با زائران امام حسین(ع) در اربعین، قدم برداریم و حرکت کنیم.

امام جمعه الشتر اربعین را یک حرکت کاملا مردمی برخواسته از عمق باور و ایمان دانست و تاکید کرد: اربعین با سازماندهی طبیعی و درونی مردم و با پشتیبانی کاملاً مردمی شکل گرفته است.

حجت‌الاسلام امیدی افزود: ترکیب جمعیتی اربعین را می‌توان خانواده حسینی تعبیر کرد چرا که از نوزاد تازه متولد شده تا پیرمرد عصا به دست در این حرکت شرکت دارند و این ترکیب شگفت‌انگیز جمعیتی در مقیاس جهانی و بین‌المللی است.

وی با اشاره به اینکه اربعین حسینی، یک هیات جهانی دارد، خاطرنشان کرد: اربعین، بزرگترین راهپیمایی جهان علیه دستگاه استکبار، کفر و شرک و دشمنان حسین زمانه‌ی ما است.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.