امام جمعه زنجان: پیاده روی اربعین نشان دهنده عشق به اهل بیت عصمت و طهارت است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته زنجان با اشاره به اینکه خداوند بر هر کدام از بندگان خود که ارادت و محبت داشته باشد، محبت امام حسین (ع) و آرزوی زیارت بارگاه ایشان را در قلب او قرار می‌دهد افزود: پس هر کس که امروز به زیارت سیدالشهدا (ع) مشرف شده، بداند که جزو بندگان خاص خداوند است.

وی ثواب بسیار زیاد زیارت امام حسین (ع) در کربلا را یادآور شد و گفت: مسلمانان برای هیچ‌کدام از پیامبران و امامان دین اسلام اربعین یا چهلم برگزار نمی کنند و امام حسین (ع) تنها امامی است که چهلم ایشان را عزاداری می کنند و نیز زیارت حرم امام حسین (ع) تنها حرمی است که برای همه افراد واجب است.

امام جمعه زنجان با اشاره به روایات فضیلت زیارت حرم امام حسین (ع)، گفت: همه اعمال یک مسلمان در صحرای کربلا عبادت محسوب شده و ثواب دارد و در روایات آمده است که حتی گام برداشتن مسلمانان در صحرای کربلا جزو کارنامه ثواب محسوب می‌شود و در طول این سفر زیارتی ۲ فرشته همراه مسلمان می‌شوند و تمام اعمال نیک زائر را جزو کارنامه اعمال ثبت می‌کنند و این روایت نشانگر اهمیت زیاد زیارت سیدالشهدا (ع) است.

خطیب نماز جمعه زنجان به فضیلت قرائت زیارت عاشورا در روز اربعین تاکید کرد و گفت: خواندن زیارت عاشورا در روز اربعین فراموش نشود، بخصوص در فرازهای پایانی این زیارت پرفضیلت، با مکث و آهسته بخوانید و در آیات دقت کنید، زیرا حاوی سخنان بسیار ارزشمندی است.

حجت الاسلام خاتمی در ادامه به سالروز شهادت دومین شهید محراب، آیت‌الله مدنی اشاره کرد و گفت: طبق فرمایش رهبری، آیت‌الله مدنی و آیت‌الله طالقانی جزو کسانی هستند که خاطره رشادت آنها از تاریخچه امامت جمعه کشور جدایی ناپذیر است و هر کدام از این دو مرد بزرگ به نحوی حقوق فراموش نشدنی دارند و یاد آن‌ها در تاریخ خواهد ماند.

وی همچنین به روز نیروی نظامی و دفاعی کشور و لزوم تقویت این بخش اشاره و خاطرنشان کرد: بنا به فرمایش امام علی(ع) هر ملتی که ضعیف باشد ستمگران و زورگویان بر آنها فشار می‌آورند و اقتدار امروز جمهوری اسلامی نیز مدیون نیروهای نظامی و دفاعی کشور است.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه به تازگی یک شناور ایرانی توسط نیروهای دانشمند نظامی و دفاعی ساخته شده است، اظهار داشت: این شناور مجهز به نخستین سامانه ترکیبی موشک‌های بردکوتاه و متوسط و بهره‌مند از اتاق عملیات بسیار پیچیده رونمایی شد که یکی دیگر از افتخارات نیروی دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران است و امیدواریم این افتخارآفرینی در ایران اسلامی تداوم داشته باشد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.