امام جمعه موقت ورامین:خیرّین برای رفع مشکل مسکن وارد میدان شوند

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سیدمحسن محمودی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ورامین گفت: امروز تهیه پول ودیعه مسکن مورد درخواست صاحبان خانه، به یکی از دغدغه‌های مستأجران تبدیل شده که هم دولت و هم مردم و خیرّین می‌توانند در رفع آن اقداماتی اساسی انجام دهند.
وی اظهار داشت: همانطور که مردم در صحنه‌های مختلف وارد میدان شده و از نیازمندان دستگیری کردند، افرادی که از تمکن مالی کافی برخوردارند نیز می‌توانند این بار در حوزه تأمین ودیعه مسکن وارد میدان شده و مبالغی را در صندوق‌های قرض‌الحسنه به عنوان پشتوانه قرار دهند تا با پرداخت تسهیلات به مستأجرین، مشکل آنان برطرف شود.
محمودی افزود: شورای اسلامی و شهرداری نیز می‌توانند در تأمین مالی مستأجرین اقداماتی عملی انجام دهند.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی گفت: فضیلت زیارت اربعین و قدم نهادن در این مسیر، موهبتی وصف ناشدنی است ولی در این میان برخی از افراد سودجو به زائرین اربعین ظلم و اجحاف کرده و زیارت را برای خود تبدیل به کاسبی کرده اند.
امام جمعه موقت ورامین با گلایه از وضعیت تردد زائران و قیمت بالای بلیت حمل و نقل مسافران گفت: آیا نباید بر وضعیت قیمت بلیت‌های اربعین نظارت شده و آن را مدیریت کرد، مردم از این نابسامانی‌ها گلایه دارند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران تصریح کرد: اقدامات شایسته دولت و تسهیلات ارائه شده قابل تقدیر است ولی باید برای سال‌های آینده این مشکلات رفع شود.
وی بر لزوم توجه به مسائل فرهنگی در جامعه تاکید کرد و گفت :مسئولان اجرایی باید به وظیفه خود در این حوزه عمل کنند.
امام جمعه موقت ورامین تأکید کرد: مسئولان باید برای پاسداشت حجاب به عنوان یک قانون مسلم دینی، انقلابی و ملی تلاش کنند و شانه خالی کردن از انجام این وظایف قابل قبول نیست.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.