تیم درمانی خراسان‌شمالی برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین عازم عراق شد

به گزارش ایرنا، دکتر سیدجواد پورنقی روز جمعه در حاشیه اعزام این نیروهای داوطلب به عراق، اظهار داشت: این تیم از ۴۰ پزشک، پرستار و دارویار تشکیل شده است که به صورت رایگان خدمات درمانی به زائران حسینی ارایه خواهند داد.

وی افزود: پیش از این نیز تیم اورژانس استان و چهار دستگاه آمبولانس برای ارایه خدمات به زائران اربعین به مرز عراق اعزام شد.

پورنقی گفت: این نیروها با استقرار در کنار جاده ها برای هرگونه حوادث احتمالی در آماده باش به سر می برند و تا ۲ روز بعد از اربعین نیز برای تداوم خدمات پزشکی در این مرز خواهند ماند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی یادآور شد: واحد اعزامی به میزان کافی به دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی مجهز هستند و به صورت شبانه روزی به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی خواهند کرد.

امسال ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از اهالی خراسان شمالی متقاضی سفر اربعین حسینی در سامانه سماح پیش ثبت‌نام کردند و با توجه به مصوبه ستاد مرکزی اربعین، قرار بود پیش ثبت‌نام به مدت ۲۰ روز و تا پایان تیرماه ادامه داشته باشد که به علت درخواست‌های متقاضیان و شرط ثبت نام در سامانه برای عبور از مرز برای شرکت در اربعین حسینی، این مهلت تا ۱۷ مرداد ماه امسال تمدید شد.

تمامی این افراد از نظر دریافت ۲ دُز واکسن مورد بررسی قرار می گیرند که این مورد هم الزامی است و از افراد بالای ۶۰ سال و بیماران زمینه ای تقاضا می شود که سفر امسال را به سال های آینده موکول کنند.

سفر اربعین حسینی در ۲ سال گذشته از خراسان شمالی به دلیل شیوع کرونا انجام نشد و در آخرین سال اعزام در سال ۱۳۹۸ حدود ۲۳ هزار زائر از این استان به مراسم اربعین حسینی اعزام شدند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.