فعالیت ۱۴ گروه فرهنگی در پایانه مرزی شلمچه

حجت الاسلام حمید احمدی روز در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در پایانه شلمچه بیان کرد: هماهنگی‌ لازم با دانشگاه‌های مختلف خوزستان در بحث تبلیغات و برگزاری همایش فرهنگی در ایام اربعین انجام شده تا در این مدت برای زایران اربعین حسینی(ع) اجرای برنامه دینی و مذهبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌های فرهنگی در داخل کشور و بخش دیگر در کشور عراق اجرا خواهد شد،گفت: با کمک اساتید دانشگاه‌های ایران و عراق هفت همایش از ۲۱ تا ۲۶ شهریور، در مسیر نجف و کربلا پیش‌بینی شده است.

مسوول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین گفت: ۱۰۰ گروه فعال در ایران و عراق فعالیت‌های فرهنگی خود را در حوزه کودک و نوجوان با همکاری حوزه هنری خوزستان انجام خواهند داد و در بخش فضای مجازی و فرهنگی نیز ۳۳ برنامه توسط نیروهای فعال و گروه‌های مردمی در ۵۰ نقطه با اجرای سخنرانی و مداحی در ۲ طرف مرز اجرا می‌شود.

وی همچنین گفت: زایران توجه داشته باشند با توجه به مشکلاتی که در مرزها وجود دارد سفر خود را مدیریت کنند تا شاهد ازدحام جمعیت در ۲ طرف مرز برای عبور و مرور نباشیم.

پایانه مرزی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق، و پایانه مرزی چذابه در شهرستان دشت آزادگان، ۲ گذرگاه تردد زایران اربعین حسینی در خوزستان هستند.

بر اساس تقویم رسمی کشور ۲۶ شهریور برابر با ۲۰ صفر ۱۴۴۴ هجری شمشی اربعین حسینی است.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.