۳۴ موکب از زنجان به زائران اربعین خدمت رسانی می‌کنند

ذبیح الله بابایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه هم اکنون اغلب موکب های زنجانی از سمت ایران عازم کشور عراق هستند، افزود: این موکب ها کار آماده سازی استقرار خود را تکمیل کرده اند و از امروز کار خدمت رسانی خود را آغاز می کنند.

وی با بیان اینکه بیشتر این موکب‌های حسینی در مسیر نجف مستقر می‌شوند تا خدمات لازم را ارائه دهند اضافه کرد: برخی دیگر از موکب ها در مسیر نجف به کربلا و ۲ موکب حسینیه اعظم و اداره کل اوقاف و امور خیریه زنجان نیز در سامراء مستقر خواهند شد.

این مسوول با اشاره به اینکه موکب شهرداری زنجان در صورت فراهم شدن موانع، در مرز مهران مستقر خواهد شد، ادامه داد: اغلب موکب استان زنجان روزانه از ۴۰ هزار نفر در هر وعده غذایی پذیرایی خواهند کرد و شبانه ظرفیت اسکان حدود ۳۰ هزار نفر را دارند.

وی اظهار داشت: بر این اساس موکب های استان تا روز اربعین نسبت به خدمت رسانی مبادرت خواهند کرد و تلاش می شود این مهم با اطلاع رسانی ها شکل مطلوب تری داشته باشد.

رییس ستاد عتبات عالیات استان زنجان خاطرنشان کرد: شمار متقاضیان زائران اربعین زنجانی کربلا در مقایسه با قبل از دوران کرونایی افزایش دارد که این مهم لزوم خدمت رسانی بهینه را بیش از گذشته مضاعف کرده است.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.