استاندار: توسعه متوازن شهرها و صنایع هرمزگان مورد تاکید است

مهدی دوستی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در همین راستا، شورای اداری استان را با دستورکار بررسی مسائل و خدمات شهری در شهرداری‌هایی که در بحث عملکر دارای رتبه خوبی هستند برگزار می‌کنیم و شهرداری‌ها لازم است خواسته‌های مشخص قابل تامین، فرصت‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری شهرستان و همچنین گزارش‌هایی در خصوص میزان نیاز شهر به قیر برای آسفالت معابر خاکی را تهیه کرده و آماده داشته باشند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت فضای شهر، توسعه فضای سبز شهری را اولویت مهمی در برنامه‌ریزی شهری دانست و اظهار داشت: انتظار داریم در مدت‌زمان کوتاهی برای ایجاد یک پارک جنگلی بزرگ از ۵ تا ۱۵ هکتار با هویت‌سازی درختان بومی یا درختان با میوه خاص اقدام شود و برای بخش زیباسازی آن، جذب مشارکت سرمایه‌گذار در دستور کار مسوولان مربوطه قرار گیرد و یقینا ما هم در بخش تامین نهال، از آن‌ها حمایت خواهیم کرد.

استاندار هرمزگان تمرکز بر افزایش بهره‌مندی مردم از ثروت‌های خدادادی سواحل، خورها، دشت‌ها و طبیعت بکر و بی‌نظیر استان را در دسترس‌ترین ابزار خلاقیت شهری عنوان کرد و افزود: شهرداران مناطق باید مشاور سرمایه‌گذاری داشته باشند و مطالعات اقتصادی و فرصت‌ها سرمایه‌گذاری را آماده کنند تا به کمک مزیت‌های کیف سرمایه‌گذاری بتواننند مشارکت سرمایه‌گذاران را هم جلب کنند.

وی، گذر از گردشگری معیشتی و رسیدن به طرح‌های گردشگری که علت سفر به شهرهای مختلف استان باشند را نیازمند تصمیم جدی و فوری دانست و عنوان کرد: گردشگران مقصد تفریح خود را براساس جاذبه‌ها و جذابیت‌های شهرها انتخاب می‌کنند نه براساس استراحتگاه‌ها و بر همین اساس از سرمایه گذاران و ایده‌های جدید و قابل اجرا در حوزه گردشگری شهری حمایت می کنیم.

دوستی تاکید کرد: بر همین مبنا از شهردارانی حمایت می‌کنیم که به انجام امور شهر و مردم سرعت می‌دهند و برای مردم و توسعه شهر خطر می‌کنند و در راستای منافع مردم، تصمیم های سخت می‌گیرند.

نماینده عالی دولت با اشاره به نشستی که چندی قبل با شهرداران استان داشت اظهار کرد: ظرفیت های موجود استان فرصت مناسبی برای توسعه شهری بوده و لازم است شهرداران از تسهیلات اعطایی به شهرداری‌ها برای بازسازی ناوگان حمل و نقل شهری و همچنین از ظرفیت نهضت ملی مسکن برای بازآفرینی شهری در محلات حاشیه شهر استفاده کنند.

دوستی، بازآفرینی شهری را یک اولویت برشمرد و تصریح کرد: بازگشایی معابر، نوسازی و بهسازی مدارس و مساجد محله باید جزو اولویت‌های توسعه شهری باشد.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: انتظار داریم در آستانه بازگشایی مدارس نسبت به اصلاح معابر شهری نزدیک مدارس؛ نوسازی تابلوها و خط کشی‌ها همچنین آماده سازی سرویس دانش‌آموزان همکاری و هماهنگی لازم وجود داشته باشد تا معلمان و دانش آموزان بعداز دوسال دوری از فعالیت‌های آموزش حضوری در بالاترین سطح امنیت خاطر و ایمنی، سال تحصیلی جدید را شروع کنند، اینکه در چنین شرایطی یک مدرسه، دارای مشکلات بدیهی همچون نبود آب آشامیدنی باشد به هیچ وجه قابل قبول نیست و در این رابطه هیچ توجیهی را نمی‌پذیریم.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.