استاندار زنجان: جوانی جمعیت از ابزارهای اقتدار کشور است

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن افشارچی روزسه شنبه در جلسه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با اشاره به اینکه در هر مسیری که حرکت می کنیم باید کارهای هسته ای انجام دهیم، افزود: یکسری کارهای پروژه ای بر مبنای کار هسته ای بنا می شود و به عنوان مثال پروژه مسکن ملی پروژه ای می تواند در این خصوص کمک حال باشد.

وی با بیان اینکه در حوزه فرهنگ و آسیب های اجتماعی پرداختن به موضوع ازدواج مهم است، اظهار داشت: ازدواج تسهیلگر روان آدمی است و از اهمیت بالایی برخوردار بوده و از طرفی در حوزه اقتدار ملی نیز یکی از مسائل هسته ای موضوع جوانان است.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه هر چه قدرت سخت یک کشور بالا باشد، اما نیروی جوان نداشته باشد، به جایی نمی رسد، ادامه داد: وجود نشاط اجتماعی، ورزش، اقتصاد مولد و دانش بنیان در گرو وجود جوانان است و نسبت به این مساله باید توجه بیشتری داشت.

افشارچی با بیان اینکه وقتی صحبت از جوان شدن نسل می شود این امر صرفا برای حال حاضر نیست، افزود: بی توجهی به این مساله موجب مشکلات عدیده ای در سالهای آینده می‌شود و باید از اکنون برای آن تدبیر کرد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه جوانی جمعیت به حال حاضر اختصاص ندارد و همه متولیان امر باید نسبت به آن حساس باشند، گفت: باید از اکنون به فکر آن بود، از طرفی در تمامی جوامع دنیا برای فرزندآوری سیاست ها و برنامه های تشویقی را اعمال و به ازای هر فرزند برنامه هایی را اجرا می‌کند تا جوانی جمعیت خود را حفظ کند و حتی در کشورهایی که نگران جمعیت هستند در خصوص مهاجرت مسائلی را در نظر می گیرد.

افشارچی با بیان اینکه امور بانوان استانداری نسبت به احصاء برنامه های هر سازمانی که این خصوص اقداماتی پیش بینی کرده است، اقدام کند، تصریح کرد: یکسری برنامه های برون سازمانی نیز وجود دارد که تکالیف مربوطه نیز انجام و احصا شود.

وی با اشاره به اینکه موظف هستیم امید را به خانواده ها و جوانان تزریق کنیم، خاطرنشان کرد: برآوردها نشان می دهد نظام اسلامی در حال حرکت و پویایی است که باید تقویت شود.

افشارچی با تاکید بر اینکه رهبری نیز بر موضوع جوانی جمعیت تاکید ویژه ای دارد، افزود: این موضوع باید مد نظر همه قرار گیرد تا در آینده دچار چالش و مشکل نشویم.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.