استاندار لرستان: اشتغال نقش مهمی در کاهش جرائم مرتبط با مواد مخدر دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا فرهاد زیویار روز سه شنبه در ششمین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان افزود: رفع معضل اعتیاد و جرائم حوزه مواد مخدر نیازمند همکاری همه جانبه در ارائه برنامه ها، همفکری، هم افزایی و اجرایی کردن اقدامات است.

وی اظهار داشت: اعتیاد و درگیری با مواد مخدر یک معضل اجتماعی است که به نوعی همه اقشار جامعه را در بر می گیرد از این رو لازم است برای مبارزه با آن چاره اندیشی شود و برنامه های جامع و مدون که قابلیت اجرایی شدن داشته باشد در دستور کار قرار گیرد .

وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی فعال در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر ملزم به شناخت و بررسی شرایط استان و ارائه راهکار های مناسب در این رابطه هستند.

استاندار لرستان یادآور شد: ایجاد کمپ های فعال ماده ۱۵( نگهداری معتادان متجاهر) در حوزه ترک اعتیاد و کارگاه های حرفه آموزی از پیشنهادات خوب مطرح شده در این جلسه و لازم است شرایط حضور بخش خصوصی برای دایر نمودن این مراکز در سطح استان فراهم شود .

زیویار ادامه داد: برای کمک به معتادین متجاهر که به کمپ های ترک اعتیاد مراجعه می کنند، پس از طی دوران بیماری و بهبود نهایی، اسناد هویتی آنها از طریق دستگاههای اجرایی ذیربط صادر و در اختیار قرار گیرد تا به منظور کمک به آینده شغلی افراد بهبود یافته، پس از حرفه آموزی و کسب مجوزهای شغلی لازم، تسهیلات تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در اختیار این آنها قرار گیرد .

وی خاطرنشان کرد: اعتیاد به عنوان بیماری و فرد درگیر آن با نگاه یک بیمار در جامعه دیده می شود و لازم است همه اقشار جامعه بواسطه درگیر بودن با این معضل، نسبت به آن احساس مسئولیت داشته باشند تا بتوان شرایط جامعه را در این خصوص بهبود بخشید.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.