امام جمعه رودبارجنوب: ۱۰ هزار دانش‌آموز جامانده از تحصیل در این شهرستان وجود دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام اکبر افشارمنش روز سه‌شنبه در ششمین نشست تدوین سند راهبردی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان افزود: تحصیلات عالی حوزوی و دانشگاهی در این منطقه اندک است و باید برای رفع چالش های فرهنگی در رودبار جنوب برنامه ریزی شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان رودبار جنوب فقط یک دانشگاه پیام نور دارد، اظهار داشت: به هر میزان که تحصیلات دانشگاهی بالا برود قطعا چالش ها کمتر می شود.

امام جمعه رودبار جنوب با بیان اینکه رودبار جنوب فرصت ها و تهدیدات فرهنگی زیادی دارد که بررسی در این خصوص می تواند موثر باشد، ادامه داد: اهالی این منطقه با روحیه جوانمردی و آداب و رسوم مختلف در این منطقه زندگی می کنند که باید در این طرح از تمام این ظرفیت ها یاد شود.

وی یکی دیگر از چالش های رودبار جنوب را ازدواج های تحمیلی برشمرد و افزود: هنرمندان این منطقه ظرفیت بسیار خوبی برای رفع چالش ها هستند که باید از ظرفیت آنها استفاده شود.

حجت الاسلام افشارمنش تاکید کرد: صدا و سیمای جنوب کرمان باید مستقل شود تا برنامه هایی با گویش های اصیل این منطقه در رسانه ها تولید و پخش شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی رودبار جنوب با اشاره به اینکه روحیه کار و تلاش در این شهرستان بسیار زیاد است، یادآور شد: نخبگان زیادی از این منطقه در سراسر کشور در حال خدمت هستند که می توان برای رفع چالش ها از ظرفیت آنها نیز استفاده کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان نیز در این نشست گفت: متاسفانه آنچه تاکنون در حوزه تدوین سند تحول راهبردی جنوب کرمان صورت گرفته کپی بوده است.

بهرام مسلمی مهنی افزود: قصد داریم سند مدیریت راهبردی پنج ساله را تدوین کنیم که برای تحقق این مهم چالش ها و فرصت های هر شهرستان از زبان هنرمندان و مسئولان منطقه بررسی می شود.

وی اضافه کرد: احیای فرهنگ های بومی منطقه جنوب کرمان اتفاق خیلی خوبی است که باید در تدوین این سند راهبردی دیده شود.

مسلمی مهنی با اشاره به اینکه همگرایی و هم افزایی در رودبارجنوب وجود دارد، اظهار داشت: اگر نقاط ضعف و قوت گفته نشود، مشکلی حل نمی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه فرصت ها باید بیان شود، ادامه داد: در تدوین سند تحول راهبردی جنوب کرمان سعی کردیم از هنرمندان و نخبگان صاحب نظر هر شهر استفاده کنیم.

هنرمندان در ششمین نشست تدوین سند راهبردی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات، چالش ها، نقاط قوت و ضعف منطقه پرداختند.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.