امام جمعه کرمانشاه: ایمان رزمندگان باعث جاودانه شدن دفاع مقدس شد

به گزارش ایرنا، آیت الله «مصطفی علما» روز سه شنبه در دیدار فرماندهان نظامی و انتظامی غرب کشور به مناسبت سالگشت دفاع مقدس، با گرامیداشت یاد و خاطره دفاع مقدس و شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی تأکید کرد: اگر ایران امروز دارای اقتدار و عظمت است مرهون خون شهدا است، چون در هشت سال دفاع مقدس از ارزش‌ها دفاع شد، لذا موفقیت و پیروزهای عظیم دوران دفاع مقدس متعلق به توپ و تانک نبود، این ایمان و اخلاص رزمندگان ایران بود که آن پیروزهای عظیم را بوجود آورد.

وی قدرت بزرگ ملت ایران را متأثر از اسلام دانست و افزود: این اسلام است که همه ما را بانشاط تربیت می کند و کاشف این ظرفیت عظیم برای مردم ایران و مسلمانان منطقه امام راحل بود، جنس اندیشه امامین انقلاب اعتماد به جوانان است، لذا می بینیم اربعین حسینی (ع) و حضور میلیونی مردم در این رخداد را عمدتاً جوانان تشکیل می دهند، چون اربعین حسینی (ع) پرتوی از اسلام و قدرت تبیین حضرت زینب (س) بود.

امام جمعه کرمانشاه با تسلیت ایام آخر ماه صفر و با تشکر از حضور عظیم مردم در راهپیمایی اربعین حسینی (ع) گفت: یکی از کارهای مهم امام راحل ظرفیت سازی بود، ایشان آستانه تحمل و تامل مردم را بالا برد، لذا می دیدیم، هنگام شهادت جوانان، مردم اسفند دود می کردند و به خانواده معظم شهید تبریک می گفتند.

وی با مقایسه ایران در قبل و بعد از انقلاب اسلامی گفت: باید بدانیم قبل از انقلاب چه بودیم و چه ظرفیتی پیدا کردیم، باید ابعاد مختلف را بررسی و نگاه کنیم، مثلاً در بعد نظامی، الان به مرحله ای رسیده ایم که به یک ابرقدرت تجهیزات صادر می کنیم.

امام جمعه کرمانشاه اضافه کرد: این از برکت انقلاب اسلامی بود که امام راحل ما را از کجا به کجا رساند، ارتقا داد و هویت بخشید، لذا دشمن این گستردگی ظرفیت را فهمیده به همین خاطر جرأت شرارت ندارد، باید متناسب با پیشرفت های کشور ظرفیت خود را بالا ببریم.

آیت الله علما اظهار داشت: باید قدر این عظمت را بدانیم و تا آنجا که می توانیم این ظرفیت های عظیم را تبیین کنیم، چون پرتوهای عظیم انقلاب اسلامی حتی به کشورهای منطقه سرایت کرده و بعضاً حکومت های منطقه متاثر از این ظرفیت ها شده اند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: امامین انقلاب به اقشار مختلف جامعه هویت بخشیدند و ظرفیتی همچون ظرفیت رسول خدا (ص) در مردم ایجاد کردند که با هیچ دورانی قابل قیاس نیست.

به گزارش ایرنا، جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از کرمانشاه شروع و در این استان به پایان رسید و در این مدت ۳۴ عملیات شناسنامه‌دار در کرمانشاه ثبت شده و شهرهای این استان بیش از هزار و ۱۰۰ بار بمباران شده است.

اکنون ۹ یادمان دفاع مقدس و ۲۰ یادمان شهدای گمنام در استان کرمانشاه وجود دارد.

استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلیومتر مرز مشترک با عراق در هشت سال دفاع مقدس، شهرهای آن مستقیما درگیر جنگ بود و در این راستا ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۲۱ هزار جانباز و هزار و ۸۰۰ آزاده تقدیم کرد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.