بیش از ۳۱ میلیون لیتر بنزین همزمان با سفرهای اربعین در منطقه همدان مصرف شد

امین روستایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مصرف بنزین همزمان با سفرهای اربعین در بازه زمانی ۱۵ روز مانده به اربعین سال ۱۴۰۱ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، نزدیک به ۳۳ درصد افزایش یافت و رکورد تازه ای را از خود بر جا گذاشت.

وی اظهار داشت: پیک مصرف بنزین در روز ۱۷ شهریور ماه جاری ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر ثبت شد، در حالی که در حالت عادی میانگین مصرف روزانه در استان همدان یک میلیون و ۴۵۰ هزار لیتر است که با مقایسه این ۲ رقم شاهد افزایش ۸۰ درصدی مصرف بنزین در این روز بودیم.

روستایی تصریح کرد: استان همدان با قرارگیری در موقعیت خاص جغرافیایی و اتصال دهنده مناطق شمالی و مرکزی به غرب و جنوب کشور نقشی مهم در سوخت رسانی در بخش حمل و نقل سبک و سنگین دارد.

وی ادامه داد: در آیین بزرگترین تجمع سیاسی – عبادی شیعیان در کربلای معلی، از سراسر کشور زائران حرم مطهر ابا عبدالله الحسین (ع) از این استان و بزرگراه کربلا عبور کرده و برکت توفیق خدمت خادمان سوخت رسان دارالمومنین همدان را تضمین می کند.

روستایی خاطرنشان کرد: در ایام اربعین حسینی سوخت رسانی به مجاری عرضه در طول مسیر، با قوت و شدت بیشتری همراه شد و سوخت رسانان اجازه ندادند لحظه‌ای جریان عرضه سوخت در جایگاه ها کند یا متوقف شود.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان خاطرنشان کرد: توجه به حجم عظیم مسافرت زائران در محورهای ارتباطی استان و بزرگراه کربلا، روند فزاینده مصرف سوخت همچنان ادامه دارد.

استان همدان ۹۶ جایگاه عرضه فرآورده‌های سوخت مایع شامل بنزین و نفتگاز دارد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.