جنجال پدر یزدانی در فرودگاه؛ پسرم به دنبال حضور در شورای شهر نیست

تهران- ایرنا- پدر حسن یزدانی با انتقاد از سیاست‌های رییس فدراسیون کشتی گفت:پسر من به دنبال رکورد نیست و برای مردم کشتی می‌گیرد او نمی‌خواهد نماینده مردم در شورای شهر یا مجلس شود.

به گزارش ایرنا، پدر حسن یزدانی بامداد سه‌شنبه بعد از ورود تیم ملی کشتی آزاد به ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دلیل باخت یزدانی را از کادر فنی و رییس فدراسیون بپرسید. چرا نیم ساعت قبل از شروع مسابقه فینال، پسرم باید با یک مربی با وزنی بیش از ۱۰۰ کیلوگرم تمرین کند تمرینی که موجب شد تا ضربان قلب وی به ۲۵۰ برسد. دستور این تمرین از سوی علیرضا دبیر رییس فدراسیون صادر شد. او باید پاسخگوی باخت یزدانی باشد. همه می‌دانند که حسن به دنبال رکورد نیست و برای شاد کردن مردم کشتی می‌گیرد. پسر من دنبال ریاست فدراسیون یا حضور در شورای شهر و نمایندگی مجلس نیست بلکه او در آینده می‌خواهد در مجموعه خود به تربیت نونهالان برای کشتی ایران بپردازد.

او ادامه داد: در تمرینات مدام از حسن یزدانی می‌خواهند که زیر کتف بزند اما در زمان مسابقه می‌گویند کشتی گرفتن فقط زیر کتف زدن نیست. نمی‌دانم چرا به دنبال یاد دادن فن به یزدانی هستند. حسن یزدانی زیر کتف می‌زند، زیر می‌گیرد، سر و ته یکی می‌کند، کشتی بلد است و کشتی می‌گیرد. حسن را این‌ها نساختند بلکه مربی سازنده ساخت. همه کشتی گیران را مربیان سازنده ساختند.

پدر یزدانی در واکنش به دخالت علیرضا دبیر در امور فنی عنوان کرد: من این را نمی‌گویم اما از خود رییس فدراسیون بپرسید. مگر در فضای مجازی فیلم‌ها را نمی‌بینید؟ اینکه آیا دخالت می‌کند یا نه را من نمی‌دانم اما من از رییس فدراسیون جواب می‌خواهم. در این دوره حتی نامی از پسر من برده نشد. در گذشته هادی عامل بارها تاکید کرد که رحمان عموزاد به سبک حسن یزدانی کشتی می‌گیرد اما در این دوره کسی از یزدانی حرفی به میان نیاورد. نمیدانم هدف کادر فنی چیست اما آنان می‌خواهند بعد از ۲۷ سال سبک کشتی حسن را عوض کنند، پسرم در دنیا صاحب سبک است، مگر نونهال است که می‌خواهند از نو سبک او را عوض کنند؟

او در واکنش به اظهارات کارشناسان مبنی بر اینکه دیوید تیلور آنالیز بهتری از یزدانی داشت، گفت: نمی‌خواهم از کشتی یزدانی صحبت کنم. آیا حریفان اطری، محمدیان و سرلک آنالیز شده بودند؟ من وکیل وصی بقیه کشتی گیران نیستم اما وکیل وصی پسر خودم هستم. حسن آقا دوست ندارد من مصاحبه کنم اما دیگر کاسه صبرم لبریز شده است. خیلی از حرف‌ها هست که باید بعدا بگویم. ان‌شاءالله به موقع حرف‌هایم را می‌زنم.

تیم کشتی آزاد ایران بعد از کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات جهانی ۲۰۲۲ بلگراد صبح امروز (سه‌شنبه) وارد کشور شد.

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان روزهای ۲۴ تا ۲۷ شهریورماه به میزبانی شهر بلگراد صربستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط رحمان عموزاد در وزن ۶۵ کیلوگرم و کامران قاسم‌پور در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال طلا، رضا اطری در وزن ۶۱ کیلوگرم، محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم و حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال نقره، یونس امامی در وزن ۷۴ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده‌بندی تیمی آمریکا با ۱۹۸ امتیاز قهرمان شد و تیم ایران با ۱۵۰ امتیاز نایب قهرمانی را از آن خود کرد. تیم ژاپن نیز با ۷۰ امتیاز سوم شد.

 • حسن یزدانی عضو کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی شد

  حسن یزدانی عضو کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی شد

  تهران- ایرنا- حسن یزدانی ستاره تیم ملی کشتی آزاد ایران برای چهار سال عضو کمیسیون ورزشکاران…

 • دبیر: کشتی آزاد و فرنگی از هم جدا نیست / راه‌اندازی اتاق آنالیز در خانه کشتی

  دبیر: کشتی آزاد و فرنگی از هم جدا نیست / راه‌اندازی اتاق آنالیز در خانه کشتی

  تهران – ایرنا – رئیس فدراسیون کشتی با تاکید بر اینکه این تفکر بسیار غلطی است که کشتی آزاد و…

 • اتحادیه جهانی کشتی: روز ویژه ایرانیان در اسلو

  اتحادیه جهانی کشتی: روز ویژه ایرانیان در اسلو

  تهران – ایرنا – اتحادیه جهانی کشتی نوشت: دو ماه پس از شکست دلخراش «حسن یزدانی» در فینال بازی‌های…

 • اطری: در فینال کشتی از دستم در رفت

  اطری: در فینال کشتی از دستم در رفت

  تهران- ایرنا- دارنده مدال نقره مسابقات کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۲۲ جهان…

 • عموزاد: در تشک کشتی بی‌رحم هستم

  عموزاد: در تشک کشتی بی‌رحم هستم

  تهران- ایرنا- دارنده مدال طلای کشتی آزاد قهرمانی جهان گفت: از مردم…

 • «دیاباته» تا پایان نیم‌فصل خانه‌نشین شد/ قهرمان جهان تغییر وزن می‌دهد؟

  «دیاباته» تا پایان نیم‌فصل خانه‌نشین شد/ قهرمان جهان تغییر وزن می‌دهد؟

  تهران- ایرنا- بسته ورزشی ایرنا در بیست‌وهشتمین روز از شهریور ماه سال…

 • نعمتی: برای حضور در پرسپولیس خانه‌ام را فروختم/ همسرم گل دربی ام را پیش‌بینی کرده بود

  نعمتی: برای حضور در پرسپولیس خانه‌ام را فروختم/ همسرم گل دربی ام را پیش‌بینی کرده بود

  تهران- ایرنا- مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: برای حضور در پرسپولیس…

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.