دستگاه‌های فرهنگی به وظایف ایجابی خود عمل نمی‌کنند/ دشمن دنبال موج‌سواری و ایجاد آشوب اشت

تهران_ایرنا_ رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: . دشمن به دنبال موج سواری از هر اتفاقی است و التهاب آفرینی و ایجاد آشوب در کشور را در دستور کار خود قرار داده، خوش بختانه مردم هوش سیاسی دارند و با منافقان همراهی نمی کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، در ابتدای جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس با اشاره به برگزاری با شکوه مراسم پیاده روی اربعین گفت: برگزاری مراسم اربعین شهادت سید الشهدا در کشور عراق بار دیگر اتحاد اعتقادی شیعیان سراسر جهان حول محور اهل بیت را به جهانیان نشان داد.

وی تصریح کرد: علاقه قلبی مردم به امام حسین تفرقه افکنی ها را خنثی و دشمنان اسلام و مسلمین را نا امید و سرخورده ساخت.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: ملت ایران با وجود برخی مشکلات و سختی های موجود امسال پرشکوه تر از گذشته خود را به کربلا رساندند.

وی تاکید کرد: با توجه به حضور گسترده مردم در راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی از مسئولان مربوطه انتظار می رود با توجه به علاقه روز افزون مردم به شرکت در این مراسم معنوی و سیاسی با برنامه‌ریزی بهتر در سال آینده کاستی های زیرساختی و خدماتی موجود به خصوص در مرزها را مرتفع کنند تا سیل مشتاقان امام حسین سلام الله علیها بتوانند با کمترین سختی در مراسم باشکوه اربعین حسینی حضور یابند.

قالیباف تاکید کرد: ملت عراق نیز با تمام وجود و با عشق خالص به زائران اباعبدالله خدمت‌رسانی کردند و همچون سالهای گذشته مهمان نوازی شایسته‌ای از عموم زائران عتبات عالیات و نمایش گذاشتند.

وی در بخش دیگری از سخنان پیش از دستور گفت: درگذشت مهسا امینی داغی بر دل ما گذاشت ، رسیدگی دقیق پرونده درگذشت ایشان ضروری است.

دستگاه‌های متعدد فرهنگی و اجتماعی در مقوله حجاب وظایف ایجابی خود را به درستی انجام نمی دهند

وی ادامه داد: متاسفانه دستگاه‌های متعدد فرهنگی و اجتماعی در مقوله حجاب وظایف ایجابی خود را به درستی انجام نمی دهند در چنین شرایطی مواجه با هنجار شکنی ها نیاز به برنامه ریزی دقیق تر با ضوابطی روشن و استفاده از نیروهای آموزش دیده توسط فرماندهی کل انتظامی دارد تا با مسئولیت پذیری کامل از اعمال سلیقه های شخصی و خطاهای فردی و سیستمی جلوگیری نماید و این اقدامات مورد پذیرش مردم قرار گیرد.

دشمن به دنبال موج سواری و التهاب آفرینی و آشوب است

قالیباف افزود؛ دشمن به دنبال موج سواری از هر اتفاقی است و التهاب آفرینی و ایجاد آشوب در کشور را در دستور کار خود قرار داده عده ای در داخل نیز در جهت خواست دشمن حرکت می کنند، خوش بختانه مردم هوش سیاسی دارند و با منافقان همراهی نمی کنند.

رئیس مجلس گفت: از روز اول رئیس جمهور محترم دولت، مجلس و قوه قضائیه مجدانه پیگیر علل این حادثه و مشخص شدن مقصران بودند.

ادامه دارد..

 • بوشهر، دهمین مقصد مرتضوی برای نظارت میدانی بر اجرای مصوبات

  بوشهر، دهمین مقصد مرتضوی برای نظارت میدانی بر اجرای مصوبات

  بوشهر- ایرنا- معاون اجرایی رئیس جمهور برای نظارت میدانی و بررسی آخرین…

 • رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح بانکداری اسلامی در دستور کار مجلس قرار گرفت

  رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح بانکداری اسلامی در دستور کار مجلس قرار گرفت

  تهران- ایرنا-گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد طرح بانکداری جمهوری…

 • ماموریت رئیسی در نیویورک چیست؟

  ماموریت رئیسی در نیویورک چیست؟

  تهران-ایرنا- سخنرانی در صحن سازمان ملل از معدود فرصت‌هایی است که جهان…

 • پایان سلطه دلار با تغییر موازنه غرب و شرق

  پایان سلطه دلار با تغییر موازنه غرب و شرق

  تهران- ایرنا- معاون سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی نوشت: عده‌ای در داخل هم…

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.