رقابت ۴۸ نمایش در نوزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران

به گزارش ایرنا از روابط عمومی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران – مبارک، با پایان کار بازبینی آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، هیات انتخاب بخش بزرگسال، بخش کودک، نوجوان و خانواده و بخش فضای باز این دوره جشنواره، نمایش‌های برگزیده خود را برای رقابت در سه بخش جشنواره معرفی کردند.

بخش بزرگسال

از بین ۱۶۷ نمایش ثبت نام شده در بخش بزرگسال، فیلم ۸۴ اثر در مهلت مقرر به دبیرخانه رسید که از میان آنها ۱۷ اثر از سوی هیات انتخاب برای رقابت در این بخش انتخاب شدند.

آثار پذیرفته شده در این بخش به ترتیب حروف الفبا عبارتند از:

۱- آخرین نوار کراپ و کراپ و کراپ / نویسنده: ساموئل بکت / کارگردان: درنا کمالو / تهران

۲- آن شب مهتاب / نویسنده و کارگردان: ملیحه زحمتکش و زهرا قربانی / شیراز (مشروط)

۳- انیمال / نویسنده و کارگردان: جابر رمضانی / تهران (مشروط)

۴- بازی / نویسنده: ساموئل بکت / کارگردان: زهرا عظیمی نیا و وحید حجازی / رشت (مشروط)

۵- تنهایی پرهیاهو / نویسنده: سیاوش آزادی / کارگردان: محمد صاحبی / تهران

۶- دویست و هشتاد و یکمین شب سال / نویسنده و کارگردان: مرجان پورغلامحسین / تهران

۷- رنگ حسرت / نویسنده: مهین بهرامی / کارگردان: فهیمه عابدینی / تهران

۸- زنده بگور / نویسنده: صادق هدایت / کارگردان: مریم ایرانمنش / تهران

۹- سبز – آبی / نویسنده: رضا فقیهی / کارگردان: مرجان خورسند / تهران

۱۰- شوآف / نویسنده و کارگردان: کاوه مهدوی / تهران

۱۱- شیری در پاریس / نویسنده: بئاتریس آلمانیا / کارگردان: محدثه محفوظی نژاد / تهران

۱۲- کوران / نویسنده: موریس مترلینگ / کارگردان: وحید نفر / تهران

۱۳- ما نیامده بودیم که بجنگیم / نویسنده و کارگردان: سرگل اسلامیان / تهران (مشروط)

۱۴- ماما / نویسنده و کارگردان: الهام سلج محمودی / تهران

۱۵- مثلث / نویسنده: قیس یساقی و محمد جواد مهدیان / کارگردان: قیس یساقی / مشهد

۱۶- میرزا محمد / نویسنده و کارگردان: قاسم تنگسیر نژاد / بوشهر

۱۷- هبوط / نویسنده و کارگردان: مجید بشکال / بندرعباس

نازیلا نوری‌شاد، بهرام بهبهانی، محمد اعلمی، آزاده انصاری، سلما محسنی‌اردهالی، غزل اسکندرنژاد و مرتضی مشکات، آثار نهایی راه‌یافته به بخش بزرگسال نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران – مبارک را انتخاب کردند.

بخش کودک، نوجوان و خانواده

از بین ۲۱۹ نمایش ثبت نام شده در بخش کودک، نوجوان و خانواده، فیلم ۱۴۵ اثر در مهلت مقرر به دبیرخانه رسید که از میان آنها، ۱۸ اثر از سوی هیات انتخاب برای رقابت در این بخش انتخاب شدند.

آثار پذیرفته شده در این بخش به ترتیب حروف الفبا عبارتند از:

۱- ۱۲ دقیقه / نویسنده: بهناز مهدی خواه / کارگردان: حسین قاسمی هنر/ تهران (مشروط)

۲- از کجا آمدیم / نویسنده: مهدی چاکری/ کارگردان: محمد عاقبتی/ تهران (مشروط)

۳- استنلی کاغذی/ نویسنده و کارگردان: وحیدرضا قناعتیان/ پاکدشت

۴- پدر چوب / نویسنده و کارگردان: مجید کیمیایی پور/ اصفهان

۵- تاریکی/ نویسندگان: زینب مقیسه و غزاله عبادی/ کارگردان: غزاله عبادی/ تهران

۶- چهچه چلچله چل گیس/ نویسنده: امیر بهبودنیا/ کارگردان: نسیم شیرزادی/ شیراز

۷- دختر کفش عروسکی/ نویسنده: امین رضا ملک محمودی/ کارگردان: امیرافسر شیبانی/ تهران

۸- دختر کوچولو / نویسنده: طیبه آنجدانی/کارگردانان: طیبه آنجدانی، مصطفی الشوکی، محمد کامل/ تهران

۹- دلقک / نویسنده و کارگردان: سعید ابک/ تهران

۱۰- دنیای صد رنگ / نویسنده و کارگردان: حمیدرضا حسینعلی/ تهران

۱۱- دیگ به سر / نویسندگان: الکاهدایت، امیرعباسیان/کارگردان: الکا هدایت/ تهران

۱۲- زمین قلمبه / نویسنده و کارگردان: سمیه یزدانی/ اسلامشهر

۱۳- سگ و گرگ / نویسنده و کارگردان: محمد صمدی/ قروه (مشروط)

۱۴- شازده کوچولو / نویسنده: آنتوان دوسنت اگزوپری/کارگردان: مرضیه درخشان نیا / همدان

۱۵- شب / نویسنده و کارگردان: فاطمه صمصامی/ خوی (مشروط)

۱۶- قورباغه و غریبه / نویسنده و کارگردان: زهرا ناظری/ تهران

۱۷- قیچی که دنبال کار می گشت / نویسنده: محمد حسین ناصر بخت / کارگردان: سعید زین العابدین/ تهران

۱۸- ماهی سیاه کوچولو / نویسنده: نسرین خنجری/ کارگردان: حجت هاشمی/ تهران

شهرام کرمی، امیر مشهدی عباس، عیسی یوسفی پور، امیر سلطانی احمدی، محمد عسگری، آناهیتا غنی زاده و منیر مولوی زاده، آثار نهایی راه‌یافته به بخش کودک، نوجوان و خانواده نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران – مبارک را انتخاب کردند.

بخش فضای باز

از بین ۱۲۷ نمایش ثبت نام شده در بخش فضای باز، فیلم ۷۶ اثر در مهلت مقرر به دبیرخانه رسید که از میان آنها ۱۳ اثر از سوی هیات انتخاب برای رقابت در این بخش انتخاب شدند.

آثار پذیرفته شده در این بخش به ترتیب حروف الفبا عبارتند از:

۱- آبی کبود / نویسندگان: عرفان خزاعلی و سید سعید موسوی راضی / کارگردان: سید سعید موسوی راضی / تهران (مشروط)

۲- آذربایجان آیین لری / نویسنده و کارگردان: اکبر زابح / مرند

۳- ازدواج پرماجرا / نویسنده و کارگردان: حسین ربیعی / تهران

۴- بوسلمه غول دریاها / نویسنده و کارگردان: فاطمه بحرینی / آبادان

۵- ربات های غول پیکر / نویسنده و کارگردان: حامد زارعان / تهران

۶- زاده قوس فلک است اصفهان / نویسنده و کارگردان: عاطفه نقوی / اصفهان

۷- سرزمین مادریم (سرزمین من ایران) / نویسندگان: سمیه گلباز و داوود بختیاری / کارگردانی گروهی به سرپرستی دکتر فخری / تهران

۸- شکارچی / نویسنده و کارگردان: لیلا بیگوند / تهران

۹- شیلو / نویسنده و کارگردان: فرامرز غلامیان / آران و بیدگل

۱۰- ماجرای گله من / نویسنده و کارگردان: امیرمحمد انصافی / تهران

۱۱- نوازندگان غول پیکر بختیاری/ نویسنده و کارگردان: محسن اکرمی ابرقویی / یزد

۱۲- هله هله کوسه / نویسنده و کارگردان: علی قاضی / مسجد سلیمان

۱۳- یه تار سیبیل / نویسنده و کارگردان: راضیه پاشایی / همدان

سامان خلیلیان، رضا بهرامی، میترا کریم‌خانی، فاطمه سلجوقی و فهیمه باروتچی، آثار نهایی راه‌یافته به بخش فضای باز نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران – مبارک را انتخاب کردند.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران – مبارک از ۲۲ تا ۳۰ مهرماه سال جاری به دبیری هادی حجازی‌فر در سه بخش بزرگسال، کودک، نوجوان و خانواده و فضای باز برگزار می‌شود.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.