پیشرفت پدافند هوایی ایران کم نظیر است

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ دوم سیاوش میهن دوست روز سه شنبه بمناسبت هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران اصفهان اظهار داشت:امروز نیروی پدافند هوایی ارتش از توانمندی، اقتدار و امکانات به روز و پیشرفته ای برخوردار است که هیچ پرنده ای امکان نفوذ در ایران اسلامی را ندارد.

وی ادامه داد: مرکز آموزش هوانیروز ارتش اصفهان نیز در خاورمیانه بعنوان بزرگترین، با سواد ترین و دقیقترین مرکز محسوب می‌شود.

ارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری افزود: امروز دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی به یقین و اطمینان کامل رسیدند که در مقابل عزم و اراده راسخ ملت ایران و با تدابیر ولایت، نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

وی با بیان اینکه پیام های دفاع مقدس ایمان و اعتقاد راسخ مردم ایران به اسلام، قرآن و ولایت بود اضافه کرد: ملت ایران با تدابیر ولایت در دفاع از کشور حضور پیدا کردند و جانانه جنگیدند و در زیر پرچم اسلام و قرآن جان ارزشمند خود را فدا کردند و نسل جوان جامعه هم باید بدانند که امروز هم در حال جهاد هستیم.

امیر میهن دوست با بیان اینکه دشمنان بطور مداوم بدنبال توطئه علیه ملت ایران هستند و ما هم باید بفکر پیشرفت و خنثی کردن این توطئه ها و شکست باشیم،گفت: رهبر معظم انقلاب دستور جهاد علمی را به همه مردم جامعه داده اند و باید برای پیروزی قله های علمی مختلف را فتح کنیم و امروز جهاد علمی در شاخه ها و ابعاد مختلف نظامی، پزشکی، صنعتی و اقتصادی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: مراسم رژه کلیه یگان‌های نیروهای مسلح در مقابل گلستان شهدا و پرش چتربازان در روز سی و یکم شهریور، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا، تجلیل از پیشکسوتان و خانواده شهدا و ایثارگران دفاع مقدس و حضور در نماز جمعه برخی از برنامه‌های مناسبتی این هفته است.

ارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری بیان کرد: مراسم رژه پیاده امسال پس از سه سال با حضور مقتدرانه تمام یگان‌های نیروهای مسلح ائم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج برگزار خواهد شد.

وی افزود: شعار هفته دفاع مقدس امسال، "ما مقاوم هستیم" انتخاب شده است و برنامه های این هفته از سی ام شهریور در استان اصفهان آغاز می‌شود.

امیر میهن دوست اظهار داشت: دوران دفاع مقدس مجموعه ای ارزشمند و ارزنده از جانفشانی ها، ایثار و فداکاری و ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام است که هر آن چه در توان داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و در راه اسلام و قرآن تقدیم کردند.

وی اضافه کرد: ارتش در منطقه نظامی اصفهان سه هزار و ۹۴۵ شهید و ۱۰ هزار و ۵۴ نفر جانباز و یک هزار و ۴۴۶ نفر آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

ارشد نظامی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۲۳ هزار نفر بازنشسته ارتش در منطقه اصفهان حضور دارند ادامه داد: ۴۵۷ هزار ایثارگر از این سه استان در جبهه های جنگ تحمیلی حضور داشتند و اصفهان ۲۲۷ هزار نفر ایثارگر دارد که در دوران دفاع مقدس از کیان اسلامی دفاع کردند.

وی افزود: امروز هم ارتش بطور دائم برای خدمت به ملت ایران تلاش می کند و شعار ارتش فدای ملت را در تمام عرصه ها به منصه ظهور رسانده است و در راستای خدمت رسانی به مردم جانفشانی خواهد کرد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.