چمران: حمل و نقل پایتخت به ۹ هزار اتوبوس و هزار واگن نیاز دارد

به گزارش ایرنا، مهدی چمران روز سه‌شنبه پیش از آغاز نود و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران به سوالات پاسخ داد.

وی درباره اینکه که پیش بینی شده بود تعدادی اتوبوس تا پایان شهریورماه به ناوگان حمل و نقل تهران اضافه و یا اتوبوس ها تعمیر شود، گفت: این تعمیرات انجام شده و تعدادی اتوبوس جدید نیز قرار است تا پایان شهریور به شهرداری تزریق شود که وزارت کشور تعدادی را برای شهرها مشخص کرده و تحویل خواهد داد.

وی با بیان اینکه بازسازی اتوبوس ها به خوبی در جریان است و شاهد اضافه شدن چند هزار اتوبوس هستیم، ادامه داد: البته برنامه ریزی شده و باید شرکت های داخلی نیز قرارداد منعقد و تا پایان سال تعداد زیادی اتوبوس را به تهران اضافه کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: سعی بر این است که از اتوبوس های شرکت های داخلی استفاده شود و بخش خصوصی نیز تعدادی اتوبوس دست دوم خریداری کرده که وارد ناوگان خواهد کرد.

چمران گفت: هنوز نیازمندی ها برطرف نشده است و به ۲ هزار اتوبوسی که تحویل گرفتیم چندان اضافه نشده است.

وی با بیان اینکه ۶ هزار دستگاه اتوبوس در پایان شورای چهارم تحویل دادیم که بایستی امروز بر اساس طرح جامع ترافیک شهر تهران و محاسبات حداقل به ۹ هزار اتوبوس دست می یافتیم، گفت: نیاز و پیش بینی تا پایان سال ۱۴۰۴ بیش از ۹ هزار دستگاه اتوبوس است که در حال حاضر عقب هستیم و باید جبران کنیم.

چمران افزود: باید از طریق خرید اتوبوس برقی و دیگر اقدامات که در حال انجام است ۲ هزار دستگاه اتوبوس تا پایان سال به تعداد اتوبوس ها اضافه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نیاز ما بر اساس ترافیک ۹ هزار دستگاه اتوبوس است و عملیاتی شدن این موضوع زمان بر است، تاکید کرد که همه باید کمک کنند، وزارت کشور و شرکت های خصوصی وارد عمل شده اند و امیدواریم بتوانند این تعداد دستگاه اتوبوس را وارد کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تعدادی از ایستگاه های جدید مترو نیز برای اورهال آماده است قطعاتی خریداری شده و خواهد شد تا قطارها نیز اورهال شوند.

وی گفت: باید بیش از ۵۰۰ دستگاه واگن خریداری شود که سال ۱۴۰۲ انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد که مترو نیز نیازمند هزار واگن است که باید بتوانیم این هزار واگن را در اضافه کنیم تا بتوانیم در این بخش شرایط خوبی داشته باشیم.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.