۱۰ گروه جهادی پزشکی به مناطق محروم خراسان‌شمالی اعزام شدند

مسعود شمشیریان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این گروه های جهادی چهار و پنج نفره در قالب تیم های پزشکی تخصصی و فوق تخصصی در طول هفته دفاع مقدس به بیماران نیازمند مناطق محروم استان خدمات درمانی ارایه می دهند.

وی افزود: هر یک از تیم ها شامل پزشک عمومی، پزشک متخصص زنان و داخلی، روانشناس، دندانپزشک، پرستار و کارشناس بهداشت است.

مسوول بسیج جامعه پزشکی سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی تصریح کرد: ۱۲ کانون بسیج جامعه پزشکی در شهرستان های استان وجود دارد که در مناسبت های مختلف برای کمک به بیماران نیازمند مناطق محروم اعلام آمادگی می کنند.

وی بیان کرد: طرح " شهید رهنمون" با هدف ارایه خدمات آموزشی و بهداشتی اجرا می شود و در اجرای این طرح گروه های اعزامی بیماران نیازمند را شناسایی و خدمات رسانی می کنند.

شمشیریان اضافه کرد: در این طرح به بیماران نیازمند به خدمات عمومی رسیدگی و بیماران نیازمند به خدمات تخصصی به مراکز درمانی معرفی می شوند.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری ایستگاه سلامت در مسیر زائران پیاده مشهد مقدس، برگزاری مسابقات فرهنگی، نشست بصیرتی، فضا سازی مراکز درمانی از جمله برنامه های هفته دفاع مقدس در این استان است که توسط بسیج جامعه پزشکی برگزار می شود.

استان خراسان شمالی با جمعیت ۸۶۳ هزار نفری ۳۲۰ هزار بسیجی سازمان یافته دارد که بخش زیادی از آنان فعالان صنوف مختلف را در برمی گیرند.

بسیجیان خراسان شمالی در ۲۲ گروه اقشار بسیج سازماندهی شده‌اند.

هفته دفاع مقدس در تقویم جمهوری اسلامی ایران به هفته آغازین جنگ ایران و عراق اطلاق می‌شود و از ۳۱ شهریور تا ۶ مهر ادامه دارد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.