۲ هزارو ۳۵ برنامه برای هفته دفاع مقدس در استان زنجان تهیه شده است

زنجان- ایرنا – فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان گفت: ۲ هزارو ۳۵ فعالیت در زمینه های مختلف همزمان با هفته دفاع مقدس در قالب ۳۵ عنوان در این استان تهیه شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار جهانبخش کرمی روز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران هفته دفاع مقدس را یادآور مجاهدت ها و مقاومت حماسی مردم ایران دانست و افزود: نظام جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا امروز در اوج عزت و اقتدار و قدرت، در دنیا می درخشد.

وی ادامه داد: طبل جنگ تحمیلی در یک روز نواخته نشد و پیش از ۳۱ شهریور تحرکات دشمن زمینه را برای یک جنگ تمام عیار آماده کرده بود.

سردار کرمی با بیان اینکه قبل از ۳۱ شهریور ۱۳۵۹، پنج هزارو ۱۲۲ نفر شهید و مجروح و اسیر داشتیم، افزود: تحرکات، درگیری و تجاوزهای مرزی تا شروع جنگ در ایران انجام شده بود و صدام با پاره کردن قرارداد الجزایر، جنگ ایران و عراق را رسما اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: جنگ تحمیلی برای اختلافات مرزی نبود بلکه این جنگ، علیه انقلاب اسلامی بود که در آن همه استکبار از صدام پشتیبانی کردند ولی ملت ایران با خلق حماسه دشمنان را ناکام گذاشتند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با اشاره به برنامه های پیش بینی شده برای هفته دفاع مقدس در این استان اظهار داشت: همایش بزرگ پیشکسوتان و طلایه داران دفاع مقدس، رونمایی از کتاب های دفاع مقدس، فعالیت های مختلف فرهنگی و هنری، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، تولید محتوا در فضای مجازی، رزمایش کمک مومنانه از جمله برنامه های پیش بینی شده است.

سردار کرمی با بیان اینکه دفاع مقدس فرصت مناسبی برای جهاد تبیین است، گفت: نقش رهبری در دوران دفاع مقدس و عظمت ملت ایران قابل توصیف نیست، دفاع مقدس صحنه های بسیار زیبایی داشت که باید برای نسل جوان تشریح شود.

 • ابداع مخترع شاهرودی راهکاری برای بهبود بهره‌وری موتورهای توربینی

  ابداع مخترع شاهرودی راهکاری برای بهبود بهره‌وری موتورهای توربینی

  شاهرود – ایرنا – اختراع موتور توربو فن دوقلوی هیبرید سوختی – الکتریکی…

 • حمایت از نواحی صنعتی کمتر توسعه یافته کشور در اولویت است

  حمایت از نواحی صنعتی کمتر توسعه یافته کشور در اولویت است

  خرم‌آباد – ایرنا – معاون توسعه مدیریت و منابع امور استان‌های سازمان…

 • دستگاه‌های دولتی موظف به تغییر کاربری بناهای تاریخی در تملک هستند 

  دستگاه‌های دولتی موظف به تغییر کاربری بناهای تاریخی در تملک هستند

  رشت – ایرنا – مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان تاکید…

 • رژه هوایی ارتش اولین بار در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

  رژه هوایی ارتش اولین بار در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

  بیرجند – ایرنا – فرمانده ارشد نظامی آجا در خراسان جنوبی گفت: همزمان…

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.