۴۳ هزار متر مربع از معابر بافت قدیم شهر رمکان جزیره قشم آسفالت شد

طاها ابراهیمی قشمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اولویت بندی برنامه های عمرانی این شهرداری اظهار داشت: آسفالت تمامی معابر شهر رمکان یکی از رویکردهای اصلی شهرداری و شورای اسلامی این شهر در ۹ ماه گذشته بوده است و با توجه به این موضوع عملیات آسفالت معابر بافت قدیم این شهر در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با حمایت های اعضای شورای اسلامی رمکان اقدامات خوبی در جهت توسعه و آبادانی این شهر صورت گرفته است، افزود: در اجرای عملیات آسفالت این شهر بخشی از سهمیه قیر از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بخشی دیگر توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری ها تامین شده است که حدود ۲۵ درصد از کل هزینه آسفالت را شامل می شود.

شهردار رمکان ادامه داد: باقیمانده هزینه ها به همراه زیر سازی و جدول کشی معابر از منابع مالی شهرداری تامین شده است.

ابراهیمی قشمی با اشاره به آسفالت تمام معابر شهر رمکان، خاطرنشان کرد: عملیات آسفالت شهرک های این شهر نیز در دستور کار واحد فنی و عمرانی شهرداری قرار دارد و به زودی اجرای آسفالت مابقی معابر بافت قدیم و شهرک های رمکان آغاز می شود.

رمکان، شهری از توابع بخش مرکزی شهرستان قشم در استان هرمزگان است.

این شهر در ۲۸ کیلومتری جنوب غرب شهر قشم قرار دارد و طبق تقسیمات کشوری در سال ۱۴۰۰ رمکان از روستا به شهر تبدیل شده‌ است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.