امنیت جمهوری اسلامی ایران در دنیا بی‌بدیل است

به گزارش خبرنگار ایرنا، «صدرالله بابلی» روز چهارشنبه در آیین تجلیل و تکریم از پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس در شهرستان سرپل ذهاب ، افزود: ما هرچه داریم از فداکاری و ایثارگری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است که مصداق واقعی رشادت و از خودگذشتگی را به منصه ظهور رساندند.

وی اظهار داشت: در دوران هشت سال دفاع مقدس رزمندگان و شهدای ما، جان شیرین خود را تقدیم انقلاب کردند و با روحیه جهادی و ایثارگرانه در اوج ناامنی، باعث و بانی عزت، افتخار و امنیت جمهوری اسلامی ایران شدند.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: با شروع جنگ تحمیلی امکانات نظامی در اختیار نبود، اما امروزه نظام جمهوری اسلامی با اقتدار حرفی برای گفتن دارد و این از برکت نیروهای کاملا هوشمند در ارتش، سپاه، نیروی نظامی و دیگر نیروهای مسلح با روحیه بسیجی مردم است و بدون تردید هر روز دشمن از دیروز مایوس‌تر می شود و پیشرفت نظام بیش از پیش رقم‌ می خورد.

امام جمعه سرپل‌ذهاب نیز گفت: رزمندگان ما مجاهدانه برای دفاع از میهن اسلامی به صحنه جنگ رفتند، برای جلب رضای خدا از جان خود گذشتند، عده ای شهید شدند و عده ای تا مرز شهادت رفتند و مصداق حاضر همین جمع ایثارگران و مجاهدان است.

حجت الاسلام «جواد فاطمی‌نسب» افزود: دشمنان غرب از ابتدای انقلاب تاکنون به دنبال ضربه زدن به این نظام مقدس هستند و هیچ غلطی نکردند.

وی گفت: در هشت سال دفاع مقدس وقتی بلوک شرق و غرب و استکبار جهانی متوجه شکل گیری یک حکومت اسلامی شدند که برای مدیریت و حکومتداری استراتژی و تئوری دارد، همه در یک جبهه قرار گرفتند، صدام ملعون را تسلیم کردند و بر علیه ما قیام و جنگ شکل گرفت.

وی ادامه داد: از بمب های شیمیایی تا هواپیماهای جنگی ، تا تانک ها و ستون زرهی که توسط بلوک شرق و غرب در اختیار صدام‌ قرار می گرفت.

امام جمعه سرپل ذهاب گفت: اراده خداوند بر این بود که این حکومت اسلامی تقویت شود ، یک فرزندی از فرزندان حضرت زهرا(س) و یک دانش آموخته ای از مدرسه امام صادق(ع) رهبری حکومت اسلامی را بر عهده بگیرد و رزمندگانی مجاهد پشت سر امام جامعه بایستند و دست خالی در مقابل دشمن صف آرایی کنید و خواست خدا پیروزی حق بر باطل بود.

وی در پایان گفت: در مجموع فرماندهی کل قوا ، اراده فولادین و روحیه بسیجی ایثارگران اسلام و انقلاب را زنده نگه داشته است.

مراسم آیین تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت سرپل ذهاب در گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور امام جمعه، فرماندار، فرماندهان نظامی و انتظامی و مسولین و جمعی از بازنشستگان این شهرستان در حسینیه امام خامنه ای برگزار شد.

لازم به ذکر است، در پایان از تعدادی از بازنشستگان دوران دفاع مقدس سپاه و ارتش و انتظامی شهرستان سرپل ذهاب تجلیل بعمل آمد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.