تحقق انتظارات کشور برای افزایش تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی در یزد مستلزم تامین آب شرب است

به گزارش ایرنا مجید دهقانی زاده روز چهارشنبه در بیست و دومین نشست مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان که با محوریت ارایه گزارش اقدامات و برنامه‌های شرکت شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران وزارت نیرو در طرح انتقال آب از سد خرسان سه با حضور نمایندگان این شرکت برگزار شد با بیان اینکه در کشور و استان همه می‌دانند مساله آب و تامین آن سر فصل و سرآمد تمامی موضوعات و مشکلات است، اظهار داشت: این مهم مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری (مدظله) بوده است.

وی اظهار کرد: برای تحقق آن باید تلاش مضاعف کرد که در غیر اینصورت جایگاه خوبی را برای نظام و مجموعه دولت در پی نخواهد داشت.

وی با توجه به اینکه به لحاظ خالص مهاجرپذیری در کشور سومین استان مهاجرپذیر هستیم، افزود: بخش قابل توجهی از جمعیت استان را مهاجرینی تشکیل می‌دهند که عمدتا مجرد بوده و با هدف دریافت شغل مناسب به استان مهاجرت کرده‎اند، آیا با این وجود نباید زیرساخت‌های آن که مهمترین آن تامین آب است فراهم شود؟

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به عدم تعادل و توازن در برداشت و مصرف از منابع زیرزمینی آب در استان اشاره کرد و از کیفیت نامطلوب آن در ادغام با حداقل آب انتقالی سخن گفت و اظهار داشت: انتظار می‌رود شرکت آب نیرو به عنوان مجری طرح انتقال آب از سد خرسان ۳ به استان اتفاق متفاوتی را رقم زند.

در ادامه نیز نمایندگان شرکت آب نیرو به ارایه گزارش و اقدامات این شرکت در خصوص طرح انتقال آب از سد خرسان ۳ به استان یزد پرداختند و از مشکلات عدم تامین منابع مالی و تهیه ورق مصرفی یرای اجرای هرچه زودتر این طرح سخن گفتند.

تسریع در آماده سازی و ارسال مستندات ماده ۲۳ به سازمان برنامه و بودجه کشور توسط شرکت آب نیرو، پیگیری لازم جهت تخصیص منابع از محل تهاتر نفتی بانک پاسارگارد و طرح شهید سلیمانی و ارایه گزارش شرکت آب نیرو در این خصوص به استان، پیگیری تشکیل نشست هماهنگی با سایر استان‌های سهیم در این پروژه، تسریع در فروش اراضی کوثر و تامین مالی ورق مصرفی و تسریع در آماده سازی و فروش اراضی شرکت آب منطقه‌ای برای تامین منابع مالی این طرح از جمله مصوبات این نشست بود.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.