تردد در جاده‌های لرستان ۱۳ درصد افزایش یافت

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان مرتضی شیروانی اظهار کرد: از آغاز سفرهای اربعین حسینی همزمان با پنجم شهریور ماه تا پایان روز بیست و نهم این ماه، تردد تعداد ۹ میلیون و ۱۸۹هزار و ۵۲ وسیله نقلیه در جاده‌های استان به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳درصد افزایش نشان می دهد.

وی با بیان اینکه ساعت اوج تردد در این ایام بین ۱۸ تا ۱۹ بوده است، بیان کرد: متوسط تردد ساعتی نیز در این مدت ۲۷۵ وسیله نقلیه گزارش شد و بیشترین تردد به ترتیب سهم محور سه راهی چالانچولان – خرم آباد(بروجرد) با ۵۹۲ هزار و ۲۵۹ دستگاه وسیله نقلیه، خرم آباد – اندیمشک با ۴۵۶هزار و ۸۵۹ و و اندیمشک خرم آباد با ۴۴۳هزار و ۵۴۲ وسیله نقلیه می‌باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان افزود: بیشترین تردد وسایل نقلیه سنگین نیز به تعداد ۱۱۱هزار و ۷۲۷ دستگاه در محور سه راهی چالانچولان – خرم آباد(بروجرد) ثبت شده است.

وی با بیان اینکه سرعت متوسط در محورهای مجهز به سیستم های کنترل سرعت ۸۳.۴ کیلومتر بر ساعت گزارش شد، گفت: محور پلدختر – خرم آباد محدوده شوراب بیشترین سرعت را به خود اختصاص داده است.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.