نمایش اقتدار ارتش یمن با رونمایی از موشک‌های جدید

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های یمنی، ارتش یمن امروز (چهارشنبه) به مناسبت سالروز انقلاب ۲۱ سپتامبر از سامانه موشکی بالستیک جدید و دور برد خود رونمایی کرد.

از موشک‌های جدید یمن در جریان یک رژه نظامی باشکوه و با حضور مهدی المشاط فرمانده کل نیروهای مسلح یمن و رئیس شورای عالی سیاسی این کشور رونمایی شد.

نمایش اقتدار ارتش یمن با رونمایی از موشک‌های جدید

موشک‌های دوربرد رونمایی شده شامل موشک‌های "حاطم"، "معراج"، "فلق"، "کرار" و "قدس 3" و چند موشک دریایی و هوایی هستند.

نمایش اقتدار ارتش یمن با رونمایی از موشک‌های جدید

در سال ۲۰۱۴ ( ۱۳۹۳)، مردم یمن به دلیل بی ‌کفایتی دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن در اداره امور کشور، دست به یک سلسله اعتراضات زدند که در نهایت در تاریخ ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴ (۳۰ شهریور ۹۳)، با همراهی جنبش انصار الله وارد شهر صنعا شدند و با در دست گرفتن قدرت منصور هادی را برکنار کردند.

اما عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند ولی در سایه مقاومت دلاورانه مردم و نیروهای مسلح یمن و عملیات موشکی و پهپادی ویژه آنها در رسیدن به این اهداف شکست خورد و مجبور به قبول آتش بس شد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.