نماینده مجلس: زاهدی وفا از توانایی لازم برای تصدی وزارت تعاون برخوردار است

حجت الاسلام اکبر احمدپور فدکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زاهدی وفا تاکنون عملکرد قابل قبول در ابعاد علمی و تجارب و عرصه های اقتصادی داشته است، وی توانایی خود را برای تصدی پست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اثبات رسانده است.

وی ادامه داد: زاهدی وفا ضمن برخورداری از رشته تحصیلی مرتبط دارای تسلط لازم بر مسائل اقتصادی و از تعهد لازم نیز برخوردار است.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: زاهدی وفا در هر جا فعالیت داشته منشاء خدمات خوبی در عرصه های اقتصادی بوده است و لذا انتخاب وی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام موثری است و می تواند منشاء خدمات موفقی شود.

وی تصریح کرد: بینش و تجربه خوب اقتصادی زاهدی وفا و قرار گرفتن وی بر مسند تصدی این وزارت خانه به شکوفایی و رونق در بخش اقتصادی کشور کمک می کند.

احمدپور فدکی با اشاره به رای مثبت خود به زاهدی وفا به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابراز امیدواری کرد که با رای مثبت و نهایی نمایندگان شاهد اقدامات موفقی در این بخش با تصدی این فرد باشیم.

به گزارش ایرنا، محمد هادی زاهدی وفا اقتصاددان ۵۹ ساله، دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه اتاوا در کانادا است. وی در سال‌های گذشته عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، رئیس هیات مدیره هلدینگ صنایع نوین، رییس هیات مدیره رایتل و عضو شورای عالی الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت نیز بوده است.

در سوابق مدیریتی زاهدی‌وفا، معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت نهم، نماینده وزارت اقتصاد در شوراها و کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی تحقیقات و فن آوری (عتف)، شورای اقتصاد، کمیسیون اقتصادی دولت، شورای پول و اعتبار و شورای عالی انرژی دیده می‌شود.

زاهدی‌وفا همچنین سابقه عضویت در کارگروه ویژه نفت، شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی، ستاد تنظیم بازار، ستاد تدابیر ویژه اقتصادی شورای عالی امنیت ملی، کارگروه طرح تحول اقتصادی، شورای عالی تدوین برنامه پنجم، شورایعالی رفاه و تامین اجتماعی، شورای آمایش سرزمین، شورای عالی آمار، کمیته ملی اهداف توسعه هزاره و کارگروه تدوین ضوابط حمایت از صادرات غیر نفتی را در کارنامه خود دارد و اینک با معرفی رئیس‌جمهور به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت کار به مجلس معرفی شده است.

جلسه بررسی صلاحیت زاهدی وفا به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۱۲ مهرماه جاری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.