۶۰ هزار نوآموز در استان فارس راهی پیش دبستانی‌ها شدند

شیراز- ایرنا- آیین ویژه روز غنچه‌ها به مناسبت آغاز سال تحصیلی به صورت همزمان در بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ پیش‌دبستانی سراسر استان فارس برگزار شد که بنا بر پیش بینی‌ها، حدود ۶۰ هزار نوآموز راهی پیش‌دبستانی‌های استان شدند.

به گزارش دریافتی روز چهارشنبه ایرنا از اداره اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش فارس، محمدخلیل عسکری مدیرکل آموزش و پرورش استان در آیین نمادینی که در پیش دبستانی شهید داورپناه ناحیه سه شیراز برگزار شد، گفت:‌ به همه مربیان و همکاران توصیه می کنم که علاوه بر ارائه محتوای کلاس ها، به مبانی اعتقادی و هویت ملی توجه ویژه ای داشته باشند.
وی با اشاره به لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و جلوگیری از شیوع کرونا در جامعه گفت: هدف گذاری ما برای حضور نوآموزان در پیش دبستانی یک و دو به ترتیب ۱۰ هزار و ۵۰ هزار نفر برنامه ریزی شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: سازمان تعلیم و تربیت کودک که از سن صفر تا ۶ سالگی را شامل می شود، در آموزش و پرورش تشکیل شد که در بخش آموزش ابتدایی مدیریت می شود.
عسکری با اشاره به برنامه ریزی فعالیت ها در راستای سند تحول بنیادین تاکید کرد: اولیا به حضور فرزندان خود در پیش دبستانی ها اهتمام داشته باشند.
مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه سه شیراز نیز در این برنامه گفت: مدارس در سال تحصیلی پیش رو به صورت حضوری بازگشایی می شود.
عبدالصمد موسوی ضمن گرامیداشت تقارن آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس گفت: در دوران شیوع ویروس کرونا، اولیا نقش معلم گونه در کنار آموزش و پرورش ایفای نقش داشتند که از آنها تقدیر و تشکر می کنم.

 • بهره برداری از ۱۱ واحد تولیدی در شهرک صنعتی آبیک

  بهره برداری از ۱۱ واحد تولیدی در شهرک صنعتی آبیک

  قزوین- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: ۱۱ واحد تولیدی…

 • معاون صندوق توسعه ملی: امسال ۵۰۰ میلیون دلار در لرستان سرمایه‌گذاری می‌شود

  معاون صندوق توسعه ملی: امسال ۵۰۰ میلیون دلار در لرستان سرمایه‌گذاری می‌شود

  خرم‌آباد – ایرنا – معاون صندوق توسعه ملی کشور گفت: ۵۰۰ میلیون دلار…

 • پرواز اراک - مشهد دایر شد

  پرواز اراک – مشهد دایر شد

  اراک – ایرنا – مدیر فرودگاه اراک گفت: پرواز اراک – مشهد بعد از ۲ سال…

 • یک هزار طرح صنعتی و تولیدی در البرز دردست اجرا است

  یک هزار طرح صنعتی و تولیدی در البرز دردست اجرا است

  کرج – ایرنا – مدیرعامل شهرک های صنعتی استان البرز گفت: یک هزار طرح…

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.