مربی گل‌گهر: قلعه‌نویی با رویای قهرمانی بیدار می‌شود و می‌خوابد

به گزارش ایرنا، مجتبی سرآسیایی در نشست خبری پیش از بازی گل‌گهر برابر پیکان تهران اظهار داشت: می‌دانیم که با یک تیم بابرنامه، باشخصیت فوتبالی و سخت‌کوش که یک مربی شجاع به نام مجتبی حسینی دارد و زحمت زیادی برای تیم کشیده است، بازی داریم. ساختار باشگاه پیکان نیاز به تعریف ندارد. قریب به ۶ سال در خدمت این باشگاه بودم. می‌دانیم بازی بسیار سختی داریم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: آنها سازماندهی دفاعی خیلی خیلی قوی دارند. در موقعیت‌هایی که ایجاد می‌کنند باهوش و زرنگ هستند و نیاز است تا در بازی فردا در مدار تاکتیک و شرح وظایفی که قلعه‌نویی در نظر گرفته بازی کنیم. باید باحوصله باشیم اما با سخت‌گیری و شرایط بدنی خیلی خوب. باید از همه بازی‌هایی که تا به الان داشتیم بیشتر تلاش کنیم تا به سه امتیاز برسیم.

مربی تیم گل گهر درباره شرایط این تیم و این باشگاه بیان داشت: تمرینات خیلی خوبی داشتیم. فاصله زمانی زیادی نبود اما تقریبا باشگاه گل‌گهر مسیر و راه خودش را پیدا کرده است. نمی خواهم به شرایط جدولی الان تکیه کنم. برنامه‌ریزی ما برای جایگاه بهتر از این است. به اتفاقات سال پیش تکیه می‌کنم. شاید بارها شنیدید و بازهم بشنوید اما خارج شدن از این بحران چه از لحاظ مدیریتی و چه فنی کار هر تیمی نبود. هیئت مدیره گل‌گهر و امیر قلعه‌نویی در برون‌رفت از این شرایط بسیار مهم بودند. ما آنجا شخصیت کاری و مدیریتی خود را ثابت کردیم. به ظاهر هفت امتیاز از ما کم شد ولی ضربه‌ای که به تیم ما زده شد بیشتر از ۱۵ امتیاز بود. در آخر فصل این گل گهر بود که چهارم جدول بود و تیم‌ها با هزینه‌ی بیشتر در شرایط پایین‌تری قرار داشتند.

وی در ادامه به انتقاد از زمین بازی(پاس قوامین) و عدم حضور تماشاگران پرداخت و تصریح کرد: انتقاد و ایراد ما این است که در لیگ بیست و دوم هنوز در بحث زمین مشکل داریم. باید در زمینی بازی کنیم که سه تیم در آنجا تمرین و بازی می‌کنند. شرایط خوبی برای داشتن تماشاچی وجود دارد. نه گل‌گهر و نه پیکان، هیچکدام در تهران تماشاچی زیادی ندارند و سرویس دادن به این هواداران کار سختی نیست. صورت مساله را پاک نکنیم چون کار خوبی نیست. بعد از کرونا هنوز با وجود مطالبه هواداران، شاهد حضور حداکثری آنها نیستیم. در بازی پیش رو، زمین شرایط بازی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. به نساجی می‌گوییم نمی‌توانید در زمین خودت بازی کنی اما یک زمان در این شرایط، در تهران بزرگ و در امکاناتی که هست اوضاع بدین شکل می‌شود. این مساله به شخصیت و کیفیت فوتبال ما ضربه می‌زند. این تضادها وجود دارد و خوب نیست.

سرآسیایی درباره مدعیان قهرمانی در لیگ بیست و دوم گفت: ۶ یا هفت تیمی که از لحاظ بازیکن وضعیت خوبی دارند مشخص هستند. امسال خصوصا هزینه‌های زیادی انجام دادند و اتفاقات عجیب و غریبی در نقل و انتقالات رخ داد. ما هدفمند هستیم. بازیکنان بزرگی جدا شدند و بازیکنانی بزرگی داریم. نفرات جوانی به تیم ما اضافه شدند. قالب تیم ما حفظ شد. پرسپولیس، استقلال، سپاهان، فولاد و مس رفسنجان. این تیم‌ها از لحاظ مهره، کیفی و هزینه‌ای شرایط خوبی دارند. آنها حرف برای گفتن دارند. نفت مسجدسلیمان و نساجی هم همینطور. بازی ساده در لیگ امسال نداریم. امسال یکی از سخت‌ترین لیگ‌های ادوار مختلف است. در انتهای جدول و در پایان هفته پنجم ملوان، هوادار و تیم‌هایی از این دست جایگاه‌شان تغییر خواهد کرد. تراکتور تا هفته‌ پیش پایین بود و حالا بالا آمده است. تا نیم‌فصل از این بالاپایین‌ها در جدول خواهیم داشت.

وی درباره هدف‌گذاری گل‌گهر در این فصل توضیح داد: هدف‌گذاری باشگاه و قلعه‌نویی در همه‌ سال‌های مربیگری‌اش مشخص بوده است. او حاضر نیست کمتر از قهرمانی حرف بزند. از روح بزرگش یاد می‌گیریم که هر روز صبح با رویای قهرمانی بیدار می‌شود و شب با همین رویا می‌خوابد. ما باور داریم که می‌توانیم با این ابزاری که شاید ستاره‌های خاصی نباشند که البته آنها را ستاره خطاب می‌کنیم، رویای قهرمانی داشته باشیم. بودن در چهار تیم هدف‌گذاری شده اما تمرینات ما محوریت‌اش برای رسیدن به قهرمانی است. در ۲۵ بازی ۲ باخت داشتیم اما به هیچ وجه شرایط باخت نداشتیم. شخصیت خوبی در دفاع و بازگشت به بازی داشتیم. برگشتن به بازی‌هایی که به شما شوک وارد می‌شود، نیاز به شخصیت بزرگی دارد.

مربی گل‌گهر در پایان درباره گلزنی اریک بایناما در لیگ برتر فوتبال ایران و تغییرات زیادی که در ترکیب گل‌گهر ایجاد می‌شود، اذعان داشت: فشاری که روی بایناما وجود دارد طبیعی بود. او جوان است اما باکیفیت است و می‌تواند بازیکن بزرگی شود. او گیرایی زیادی دارد و می‌تواند شرایط بهتری داشته باشد. اریک به درد تیم ما خواهد خورد و با گلی که زد از فشار خارج شد. ما ۲۵ بازیکن در شرایط بازی داریم. همه‌ این نفرات می‌توانند در هر بازی‌، شرایط به میدان رفتن را داشته باشند. در تیم امیر قلعه‌نویی شرایط پایداری وجود ندارد. هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و ممکن است ۱۱ تغییر به وجود بیاید. این مساله ربطی به پیدا نکردن ترکیب اصلی ندارد. باتجربه‌های خوب و جوانان خوبی داریم که می‌توانند به تیم ما کمک کنند.

سیامک قلیچ‌خانی، مدیر رسانه‌ای باشگاه گل گهر، اعلام کرد امیر قلعه‌نویی به خاطر کسالت نتوانست در نشست خبری حاضر شود.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.